Kuveyt Türk’ten inovatif mühendislere  ve öğrencilere kariyer ve eğitim fırsatı

Kuveyt Türk’ten inovatif mühendislere ve öğrencilere kariyer ve eğitim fırsatı

AR-GE ve inovasyona yaptığı yatırımlarla öne çıkan ve FinTech alanında önemli projelere imza atan Kuveyt Türk, inovatif düşünen ve yenilikçi fikirler üreten yeni mezun mühendislere ve öğrencilere bilgi teknolojileri alanında kariyer ve eğitim fırsatı sunuyor.

EĞİTİM - 2017-07-30 00:45:16

Tekno MT (Management Trainee) programıyla işe başlayacak olan adaylar, bedeli Kuveyt Türk tarafından karşılanacak MBA yapma imkânına da kavuşacak.

 

Kuveyt Türk Tekno Kampüs programı ise mühendislik fakültelerinin 3. ve 4. sınıf öğrencilerine okullarıyla eş zamanlı şekilde iş hayatına katılma ve tecrübe kazanma fırsatı sunuyor.

 

Türkiye’nin iki AR-GE merkezine sahip tek bankası olarak teknolojiye ve dijital bankacılık alanına ciddi yatırımlar yapan Kuveyt Türk Katılım Bankası, geleceğin bankacılığını şekillendirecek bilgi teknolojileri ve inovasyon endeksli projelere imza atmaya devam ediyor. Bankacılıkta verimliliği artırmak amacıyla müşteriye hızlı ve kolay çözümler sunan teknolojik uygulamaları hayata geçiren Kuveyt Türk, “Tekno MT 2017” ve “Tekno Kampüs 2017” adıyla başlattığı iki yeni işe alım projesiyle kendisini bankacılığın bilgi teknolojileri alanında geliştirmek isteyen öğrencilere ve yeni mezunlara deneyim ve kariyer fırsatı sunuyor.

 

“İnovatif düşünen ve yenilikçi fikirler üreten gençleri arıyoruz”

Geleceğin bilgi teknolojileri yöneticilerinin yetiştirileceği Tekno MT 2017 ve mühendislik fakültelerinin 3. ve 4 sınıf öğrencilerinin başvurabileceği Tekno Kampüs 2017 projeleriyle ilgi bilgi veren Kuveyt Türk Strateji Grubundan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Aslan Demir, “Türkiye’de bankacılık sektörü ivmesi giderek artan bir dijital dönüşüm yaşıyor. Gelecek 10 yılda bankacılık sektöründe ürün, hizmet ve süreçlerde yapay zekâ uygulamalarından da faydalanılarak teknolojik açılımlarla köklü değişiklikler olacak. Yakın gelecekte Türkiye’de FinTech ekosisteminin olgunlaşacağını, banka-FinTech işbirliklerinin öne çıkacağını ve teknolojiye yapılan yatırımların giderek artacağını öngörüyoruz. Bu süreçte Kuveyt Türk olarak AR-GE ve inovasyona sürekli yatırım yapıyor, sektöre öncülük edecek yeni ürünler geliştiriyoruz. Bütün bunları yaparken bankamızı daha ileriye taşıyacak, inovatif düşünmeyi ve yenilikçi fikirler üretmeyi yaşam tarzı haline getirecek yetenekli ve yüksek profildeki gençleri ekibimize dâhil etmek istiyoruz” dedi.

 

Yönetici olmak isteyenler için Tekno MT

Tekno MT (Management Trainee) programıyla üniversitelerin mühendislik fakültelerinden yeni mezun olan veya en fazla 3 yıllık iş deneyimine sahip adaylara bankacılığın bilgi teknolojileri alanında kendini geliştirme, geleceğin yöneticileri olma fırsatı sunduklarını vurgulayan Aslan Demir, “Adaylara Türkiye’nin önde gelen eğitim firmaları tarafından tasarlanmış içeriğiyle örnek teşkil eden bir eğitim veriyoruz. Tekno MT programıyla işe başlayacak olan gençlerimiz, ücreti Kuveyt Türk tarafından karşılanacak MBA yapma imkânına da kavuşacak. Adaylar öğrendikleri tüm teorik bilgileri Kuveyt Türk bünyesinde pratiğe dökebilecek. Benzer amaçla öğrenciler için sunduğumuz Tekno Kampüs ise kendini bilgi teknolojileri alanında geliştirmek isteyen üniversitelerin mühendislik fakültesi öğrencilerine yönelik hazırladığımız bir istihdam ve sosyal sorumluluk projesidir. Mezuniyete kadar devam eden program, öğrencilerin okulla birlikte yürütebileceği şekilde planlanıyor” diye konuştu.

Sende Yorumla...
DİĞER HABERLER
1xbet KlasBahis Giriş -trendbet