"BAZI ÇOCUKLAR VARDIR, ONLAR BÜYÜDÜKÇE ÜLKE BÜYÜR"

Uluslararası arenada öğrencilerinin kazandığı başarılarla adından sıkça söz ettiren ve Türkiye’nin gururu olmayı başaran Bahçeşehir Koleji Fen ve Teknoloji Liseleri; başvuru taleplerini 1-12 Mayıs tarihleri arasında “ApplyFenTek” uygulaması üzerinden alacak. Türkiye’de STEM metoduyla eğitim veren “ilk” okul ünvanını da elinde bulunduran Bahçeşehir Koleji Fen ve Teknoloji Lisesine öğrenciler kendilerini, hedeflerini, başarılarını ve başarmak istediklerini anlatarak başvuru yapabilecek.

EĞİTİM - 2017-07-04 23:21:51

Bahçeşehir Koleji tarafından 2006 yılında İstanbul Bahçeşehir’de kurulan Fen ve Teknoloji Lisesi, Türkiye’de fen eğitimine getirdiği farklı bakış açısıyla öne çıkarken, yetiştirdiği gençlerle de ülkenin geleceği için umut aşılamaya devam ediyor. Diğer fen liselerinden farklı olarak, öğrencilere üniversite standartlarında eğitimlerin verildiği, fakültede derslere girme imkanı sunulduğu fen ve teknoloji liselerinde öğrenciler erken yaşta iş hayatı tecrübesi de yaşayabiliyor. Bahçeşehir Koleji Fen ve Teknoloji Lisesinin, İstanbul, İzmir, Diyarbakır ve Samsun‘da kampüsleri bulunuyor. 2017-2018 eğitim yılında ise İstanbul Basın Ekspres, Antalya Konyaaltı ve Eskişehir’de açılıyor.

 

Fen ve Teknoloji Liseleri, analitik düşünme becerisine sahip, araştırmacı, bilimin gücüyle hareket eden, yenilikçiliği içselleştirmiş, girişimci, toplum sorunlarına çözümler üreten ve dünya ile rekabet ederek ülkemizin geleceğine yön verecek bir nesil yetiştiriyor.

Dünyanın gelişmiş ülkelerinde uygulanan STEM eğitim sistemini merkezine alan Bahçeşehir Koleji Fen ve Teknoloji Liselerinde, temel fizik, kimya, matematik ve biyoloji derslerinin yanı sıra öğrencilere Bahçeşehir Üniversitesinin akademisyenleri tarafından mühendislik fakültelerinde okutulan temel mühendislik dersleri de veriliyor.

Sende Yorumla...
DİĞER HABERLER
1xbet KlasBahis Giriş