Zula oyununun Steam Üzerinden Kaldırılmış Olduğu Açıklandı

Aslında olayların başlangıç noktası Zula'nın geliştiricilerinin tarafından gerçekleştirilen bir destek kampanyası idi.

Zula oyununun Steam Üzerinden Kaldırılmış Olduğu Açıklandı

 

Aslında olayların başlangıç noktası Zula'nın geliştiricilerinin tarafından gerçekleştirilen bir destek kampanyası idi. Hep Destek Tam Destek ismine sahip olan kampanya içerisinde Steam üstünde Zula'ya iyi yorum yapmış olan oyunculara özel  bazı silahlar hediye edilmekteydi. Bu durum ise, reddit üstünde açılan bir başlık içerisinde çok fazla eleştirilmiş, rüşvet şeklinde nitelendirilmişti. Hatırlanacak olduğu üzre Crytek şirketi de Warface oyunu için benzeyen bir yol izlemiş ve de rüşvet dağıtmak ile suçlanmıştı.

Valve şirketi, geliştiriciler ile yapmış olduğu sözleşmede oyuna ait Steam üstündeki kullanıcı yorumlarını manipüle edebilecek tutumlara izin vermeyecek olduğunu ifade etmekteydi. Bu açıdan bakılırsa da Zula'nın durumunun aslında kullanıcıların yorumlarını manipüle etmekte olan bir tavır olduğu ve de sözleşmeyi ihlal ettiği görülebilir. Valve şirketinin kullanıcı sözleşmesine aykırı bir şekilde bulunan bu durum ise Zula'nın Steam  üzerindeki sözleşmesinin iptal edilmiş olmasına ve Steam üstünden kaldırılmasına sebep oldu.

Zula oyununun geliştiricileri ise şu şekilde açıklama yapmışlar; 

''Gelmiş olan uyarılar sebebi ile 22 Kasım 2016 tarihli bulunan Steam yorum destek ile ilgili etkinliğimiz kısa bir zaman içerisinde müdahale edilerek 2016 Aralık ayı içerisinde tamamen iptal edilmiştir. Bu kadar  çok eski ve iptal edilmiş  durumdaki bir etkinliğin Zula oyunu ile alakalı gönderdiğimiz onlarca sayıdaki basın bülteninin hiç bir tanesini yayınlamadığı durumda bu konuyu çok sistemli ve organize bir biçimde oyunu kapattırma konusundaki isteği ve maksadını da yazılarında belirtip haber yapmalarını fazlası ile art niyetli bulmaktayız. ''

zula steam valve
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.