ZTE Şirketi Netaş'ın Ortağı Oldu

ZTE şirketi, Netaş şirketine ait olan, One Equity Partners’ın yönetmekte olduğu bir portföy firması olarak bilinen OEP Turkey Tech B.V.’ye ait olan %48,04 oranındaki hissesini resmi bir şekilde satın aldığını duyurdu.

ZTE Şirketi Netaş'ın Ortağı Oldu

ZTE şirketi, Netaş şirketine ait olan, One Equity Partners’ın yönetmekte olduğu bir portföy firması olarak bilinen OEP Turkey Tech B.V.’ye ait olan %48,04  oranındaki hissesini  resmi bir şekilde satın aldığını duyurdu.

Yeni olan bu ortaklık yapısının, Netaş’ın küresel  bir şekilde büyümesini destekleyeceğini açıklayan Netaş CEO’su görevindeki C. Müjdat Altay şu ifadelere yer verdi;

''Bu gerçekleşen işlem son senelerde Türkiye’ye teknolojiyi geliştirme maksatlı yapılmış en büyük yatırımlardan bir tanesi olma özelliğini taşımaktadır. Bilişim alanlarında dünyanın patent liderlerinden bir tanesi olarak öne çıkan ZTE, Türk asıllı mühendislere, Türkiye’nin teknolojiyi geliştirme yeteneklerine ve de Netaş’ın 2009 senesinden bu zamana kadar firma değerini tam  tamına 9 kat arttırmış olan yüksek performansına bir yatırım gerçekleştirdi. Ülkemize bu şekilde bir değer katmış olabilmeninde gururunu yaşamaktayız.

50 senelik bir geçmişimizle ve de üretmiş olduğumuz ileri teknolojiyi ihraç edebilmenin de gururu ile, yeni hissedarımız olan ZTE’nin gücü sayesinde Netaş’ı çok daha fazla büyütecek olmanın heyecanı içindeyiz. 

Öte yandan ülkemizin telekom sektörü içerisinde yer alan iddiasını arttırabilecek olan ULAK projesi, geliştirmiş durumda bulunduğumuz siber güvenlik çözümleri ve de daha pek çok ürünümüz, yeni hissedarlarımızdan ZTE’nin de bu alan içerisinde yer alan katkılarıyla yurtdışındaki pazarlara hazır bir duruma gelebilecektir. 

Bu gelecek yeni dönem ise, küresel durumdaki  bir teknoloji markası olma yolunda ilerleyen Netaş’ı daha fazla güçlendirecektir.''

netaş zte google
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.