Zirve Teknoloji Şirketlerinin Tarafından Bırakılmamakta

Teknoloji firmaları, Interbrand şirketinin tarafından 2000 senesinden beri hazırlanmakta olan Best Global Brands (En İyi Küresel Durumdaki Markalar) listesinde yer alan hakimiyetini devam ettiriyor. İşte, liste içerisinde yer alma başarısını göstermiş olan firmalar.

Zirve Teknoloji Şirketlerinin Tarafından Bırakılmamakta

Teknoloji firmaları, Interbrand  şirketinin tarafından 2000 senesinden beri hazırlanmakta olan Best Global Brands (En İyi Küresel Durumdaki Markalar) listesinde yer alan hakimiyetini devam ettiriyor. İşte, liste içerisinde yer alma başarısını göstermiş olan firmalar.

Best Global Brands isimli listesi, markaların ürün ile servislerinin finansal durumdaki performansının, markanın tüketici tercihlerinin üstündeki etkisinin ve de fiyat veyahut kârını yönetebilme kabiliyetinin birleştirilmesi sayesinde oluşturulmaktadır.

Liste içerisinde ilk 3 sırayı Apple şirketi ile birlikte Google şirketi ve de Microsoft şirketi almış bir  durumda. Apple şirketi 184 milyar dolar tutarında, Google  şirketi 142 milyar dolar tutarında ve de Microsoft şirketi 80 milyar dolar  tutarındaki bir değere sahip. İlk 5 içerisinde teknoloji firması olmayan tek ad ise 70 milyar dolarlık bir değer ile Coca Cola. 5. sırada da 65 milyar dolar tutarındaki değeriyle Amazon şirketi yer almakta.


Sırası ile ilk 10 içerisinde yer almayı başaran öteki markalar da 65 milyar dolar tutarıyla Samsung şirketi, 50 milyar dolar tutarıyla Toyota şirketi, 48 milyar dolar tutarıyla Facebook şirketi, 48 milyar dolar tutarıyla Mercedes Benz şirketi ve 47 milyar dolar tutarıyla IBM şirketi.

Apple  şirketi değerini %3 oranında arttırmış iken, Facebook şirketi ise %48 ile  birlikte en hızlı büyüme gösteren marka olmayı başarmış bir durumda. Netflix ile birlikte Salesforce.com ise listede ilk kez 78. ve de 84. sıralar içerisinde yer alma başarısını göstermekte.

amazon google apple
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.