Zenfone 5 Modeli Daha Erken Gelecek

Uygun fiyata sahip ve orta seviyedeki akıllı telefonlarla sektör içerisinde kendisine çok güzel bir yer edinmeyi başaran Asus şirketi, biraz gecikme olsa bile Zenfone 4 isimli ailesini Avrupa pazarında tanıttı.

Zenfone 5 Modeli Daha Erken Gelecek

Uygun fiyata sahip ve orta seviyedeki akıllı telefonlarla sektör içerisinde kendisine çok  güzel bir yer edinmeyi başaran Asus şirketi, biraz gecikme olsa bile Zenfone 4  isimli ailesini Avrupa pazarında tanıttı. Avrupadaki lansmanının üstünden daha birkaç gün geçmiş durumdayken ise Zenfone 5 isimli ailesi için konuşulmaya başlanmış oldu.

Asus şirketi aslında  Zenfone 4 ailesini ilkbahar ayları içerisinde tanıtmayı planlamış olsa bile maalesef firmanın mali durumları sonucunda sonbahara sarkmış bulunan tanıtım Avrupa'da yer alan kullanıcısının uzun bir zaman beklemesiyle sonuçlanmış oldu.

Fakat firmanını mali sonuçlarına çok fazla  ağırlık vermesi sebebiyle oluşmuş olan bu gecikmenin Zenfone 5 ailesi içerisinde yaşanması beklenmemekte. Asus şirketinin CEO'su görevinde bulunan Jerry Shen tarafından gerçekleştirilen açıklamaya bakılırsa Zenfone 5 isimli ürün serisi en erken tarih olarak Mart 2018’de resmen satışa çıkartılmış olacak.

Bu hariç CEO görevindeki Shen, Zenfone 4 ailesi içerisinde artmakta olan fiyatlardan ötürü artan ortalama satış fiyatının firmayı 2017 senesinin 4. çeyreği içerisinde kara geçirmesini beklemekte. Hatta çok  daha fazlasını hedeflemekte olan firma 2018 senesinin 3. çeyreği içerisinde küresel pazarda çok karlı 7 tane büyük akıllı telefon üreticisinin arasında yerini almayı beklemekte.

Tekrardan bir bir yapılanma sürecine girmiş olan Asus şirketinin iş stratejisini değiştirecek olması ise beklenmemekte. Yani Asus şirketi önümüzdeki dönem içerisinde de uygun fiyata sahip ve orta segmentte yer alacak ürünleri piyasaya sunmayı sürdürecek.

asus zenfone 4 zenfone 5
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.