Yüz tanıma iPhone X’e rakip olacak!

Xiaomi Mi 7 yüz tanıma özelliğine sahip en yakın Android akıllı telefonu olabilir. MyDrivers raporuna göre, Apple gibi Xiaomi’nin de parmak izi sensörünü ortadan kaldıracağını ve yerine yüz tanıma özelliğini getireceğini iddia ediliyor.

Yüz tanıma iPhone X’e rakip olacak!

Söylentilere göre, Xiaomi Mi7, Galaxy S9 ve LG V30 gibi modellerin de Snapdragon 845 ile üretileceği söyleniliyor. Ayrıca diğer bir söylentiye göre Xiaomi, şimdiye kadar yeni ve gelişmiş parmak izi okuyucusu teknolojisine sahip akıllı telefonları tanıtmak istemiyor. Bunun nedeni ise şirketin 3D yüz okuma teknolojisine odaklandığı iddia ediliyor.

Günümüzde şimdiye kadar sadece iPhone X‘de yüz tanıma özelliğine sahip bir 3D algılama çözümüne dayalı yüz tanıma özelliği bulunuyor.
 
Daha öncede Android işletim sistemli telefonlarda yüz tanıma teknolojisi vardı fakat Apple gibi gelişmiş bir yapıya sahip olmadığı biliniyor. Amiral gemisi olarak adlandırdığımız akıllı telefonlar sınıfı, teknoloji yarışında diğer markalarla yarışmak adına farklı kararlar alabiliyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.