Youtube'un iPhone Bataryalarını Sömürmekte Olduğu Açıklandı

​YouTube isimli uygulamasının iOS 11.1.1 sürümü ile beraber iOS cihazlar içerisinde aşırı bir şekilde batarya tüketimine neden olduğu ortaya çıkmış oldu.

Youtube'un iPhone Bataryalarını Sömürmekte Olduğu Açıklandı

YouTube isimli uygulamasının iOS 11.1.1 sürümü ile beraber iOS cihazlar içerisinde aşırı  bir şekilde batarya tüketimine neden olduğu ortaya çıkmış oldu. Google şirketi, bahsi geçen bu hatayı  resmen doğruladı.

Geçmiş olduğumuz günler içerisinde YouTube iOS işletim sisteminde yer alan uygulamasının iPhone 8 modeli ve iPhone X modelinde batarya problemine neden olduğundan söz etmiştik. Lakin kullanıcılardan gelmiş olan şikayetler bu problemin iOS 11.1.1 sürümünün yüklü olduğu pek çok cihazda yaşanmakta olduğunu da göstermekte.

İlk önce teknoloji bloglarından PiunikaWeb üzerinde paylaşılmış olan bu problem ile alakalı olarak Reddit, MacRumors forumları içerisinde ve de Twitter platformundan da şikayetler gelmeye başlamış oldu. Problemin ise yalnızca iOS 11.1.1 sürümü yüklü  olan cihazlarda görülmekte olduğu anlaşılmakta. Uygulama ayrıca, arka planda çalıştığı esnasında da pili tüketmeye ara vermeden devam ediyor.

Bataryanın tüketimine ek bir şekilde bazı iPhone telefon kullanıcıları uygulama içerisinde video izlediği esnada cihazlarının aşırı bir şekilde ısınmakta olduğunu da bildirmeye başladılar. Google şirketinin yetkilileri ise yaşanmakta olan bu problemin farkında bulunduklarını ve yeni bir güncelleme ile birlikte bu problemi de çözecek olduklarını resmi bir şekilde açıkladı. Bu gelecek güncellemenin tam olarak ne zaman yayınlanacak olduğu ise henüz hiç bir şekilde belli değil.

youtube ios 11.1.1 iphone
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.