Youtube Platformuna Uzun Süredir Beklenen Güncellemenin Geldiği Duyuruldu

18:9 özelliğindeki ekran oranına sahip olan telefon kullanıcılarının meraklı bir şekilde beklediği güncelleme sonunda geldi.

Youtube Platformuna Uzun Süredir Beklenen Güncellemenin Geldiği Duyuruldu

18:9 özelliğindeki ekran oranına sahip  olan telefon kullanıcılarının meraklı bir şekilde beklediği güncelleme sonunda geldi. YouTube'a ait olan uygulama artık 18:9 özelliğe sahip oranını ve  de videoya yakınlaştırma özelliğini sorunsuz bir şekilde destekliyor.

Galaxy S8+ modeli ile birlikte Note 8 modeli , LG G6 modeli – V30 modeli ve  de iPhone X  modeli gibi çerçevesiz ekrana sahip bulunan pek çok yeni çıkan telefon, 18:9 ve benzeyen ekran oranı ile gelmekte.

16:9 oranlı ekranlara göre çok daha ince ve de  uzun bir ekran oranı sunmakta bulunan 18:9, uygulama tarafından da desteklenmemekte olduğunda, videoları kenar kısımda siyah boşluklar bırakıp gösteriyordu.

Standart bir şekilde 16:9 olarak açılacak durumdaki videolar, basit olan bir pinch to zoom parmak hareketi ile ekranı komple kaplıyor.

Günümüzde halen video çekimi standardı 16:9 oranında. Uzun bir zamanda de bu standart sürecek. YouTube platformunun sunmuş olduğu bu destekle birlikte, ekranı komple doldurmayı isteyen kullanıcılar, artık tam ekrana sahip bir şekilde videoları izleyebilecekler. Ancak videonun en ve boy oranının bozulacak olduğunu da tekrar hatırlatalım.

Videolar içerisinde pinch to zoom  isimli efekti, uzun ekrana sahip telefonlarda, ekranı kaplamak amacıyla kullanılır haldeyken, videolara yaklaştırma ile ilgili özelliği de şimdilik yalnızca Google Pixel 2 XL modeli için  gelmiş bir halde.

youtube uygulama güncelleme
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.