Yolda Bulmuş Olduğu USB Belleğin İçinden Gizli Bilgiler Çıktığı Açıklandı

Londra kentinde bir tane adam, yolda yürüdüğü esnada yerde bir tane USB belleği gördü.

Yolda Bulmuş Olduğu USB Belleğin İçinden Gizli Bilgiler Çıktığı Açıklandı

Londra kentinde bir  tane adam, yolda yürüdüğü esnada yerde bir  tane USB belleği gördü. USB belleği alıp içeriğinde neler olduğunu görmek amacıyla kütüphaneye gitmiş olan adam, cihazın içerisinde dünyanın en yoğun havaalanlarından bir tanesi olan Heathrow Havaalanı’nın bütün güvenlik bilgilerinin yer aldığını fark etti.

İçinde tam tamına 2.5 GB‘lık  bir veri yer alan USB bellek ise ne yazık ki herhangi bir  şekilde şifreleme ile korunmamaktaymış. Gelmiş olan bilgilere bakılırsa USB belleğin içinde haritalar ile birlikte videolar ve de  dökümanlar yer almakta.


Bu dökümanların içinde İngiltere Kraliçesi havaalanına gelmiş olduğunda kullanacak olduğu rota ile birlikte güvenlik prosedürlerini de yer almakta. Öte taraftan ultrason radar sisteminin bütün detayları ve de  güvenlik görevlilerin mevcut devriye saatleri ise yine bu  USB belleğin içerisinden çıkmış olan en önemli bilgilerden.

Bu şekilde özel bilgilerin yer aldığı bir belleğin bulunmuş olması, bütün bu bilgilerin değişik yerlerde de yer alabilecek olduğu ve hatta Dark Web üzerinde satılabilecek olduğu anlamına da gelmekte. Konu ile alakalı olarak hemen araştırma başlatmış olan İngiltere polisi, bakalım bu araştırmanın hemen sonrasında ne gibi sonuçlar elde etmiş olacak?

ingiltere londra usb bellek
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.