Yetişkin İçerik Sitesinde Yapay Zeka Kullanılmaya Başlandı

Dünya üzerindeki en büyük yetişkin içerik web sayfalarından bir tanesi olan Pornhub, kullanıcılarının videoları çok daha iyi bulabilmesi amacı ile sisteme yapay zeka aracını eklemiş olduğunu duyurdu.

Yetişkin İçerik Sitesinde Yapay Zeka Kullanılmaya Başlandı

Dünya üzerindeki en büyük yetişkin içerik web sayfalarından bir tanesi olan Pornhub, kullanıcılarının videoları  çok daha iyi bulabilmesi amacı ile sisteme yapay zeka aracını eklemiş olduğunu duyurdu. Yapay zeka aracının sayesinde, manşet görseli içerisinde görebilecek olduğunuz gibi videoda yer alan kişilerin esmer ve sarışın gibi fiziksel  durumda özellikleri tanınıp ve video bu şekilde etiketleniyor.

Sisteme eklenmiş olan yüz tanıma sistemi, veri tabanında bulunan 10,000 kişiyi tarayıp otomatik bir şekilde etiketleme yapmış olacak. Sistemin ilk zamanları içerisinde, kullanıcılarıdan etiketlemenin tamamen doğru olup olmadığı ile alakalı oylama alınmaya başlanacak ve de sistem bu şekilde çok daha iyi bir duruma getirilmeye çalışılacak.


Pornhub firmasının Başkan Yardımcısı görevinde bulunan Corey Price yapmış olduğu açıklama içerisinde yapay zekanın aynı zaman içerisinde seks pozisyonlarını ve  de oyuncuların fiziksel  durumdaki özelliklerini de net bir şekilde tanımlayacak olduğunu belirtti. Şirketin asıl hedefi ise, gelecek seneye kadar 5 milyondan daha çok videoyu taramak ve de uygun bir şekilde etiketlemek. Kullanıcıların ise bu yapay zeka sistemine güvenip güvenmemeleriyle ilgili neler düşündükleri konusunda henüz net bir bilgi yok. Firma yeni sunacak olduğu yapay zeka sistemine gerçektende çok fazla güvendiğini iddia ediyor.

pornhub yapay zeka yetişkin içerik sitesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.