Yeni Zelanda'da 7.8 büyüklüğünde Deprem Tsunami'ye Yol Açtı

Yeni Zelanda'da gece yarısından sonra meydana gelen deprem sonrası, başkent Wellington'ın merkezi boşaltıldı. Otoyollar trafiğe kapatıldı.

Yeni Zelanda'da 7.8 büyüklüğünde Deprem Tsunami'ye Yol Açtı

Dünyanın en büyük depremlerinden birisi Yeni Zelanda'nın Christchurch kenti civarında meydana geldi. Christchurch kentinin kuzeyinde 7.8 büyüklüğünde oluşan deprem sonrası kentte Tsunami uyarısı da yapıldı.

Amerika Birleşik Devletleri'ne ait Jeolojik Araştırmalar Merkezi tarafından yapılan açıklamaya göre deprem Yeni Zelanda'daki Christchurch kentinin 91 km kuzeydoğusunda gece geç saatlerde meydana geldi. Depremin ardından oluşan ilk Tsunami dalgası ülkenin Güney kısmını oluşturan adaya ulaştı.
Yeni Zelanda Sivil Savunma ekibine ait yetkililerin resmi Twitter hesaplarından verdikleri bilgiye göre; ilk Tsunami dalgasının ardından daha büyük bir dalganın gelebileceği belirtildi. 
Tsunami dalgalarının etkileyebileceği ihtimaline karşı Yeni Zelanda'nın başkenti Wellington'ın şehir merkezinde yaşayan binlerce kişi tahliye edildi. Sahil yolunda bir çok otoyol ulaşıma kapatıldı.

Yeni Zelanda'nın en büyük kenti Christchurch'da daha önce de 2011 yılında 6.3 büyüklüğünde deprem meydana gelmiş ve 185 kişi hayatını kaybetmişti.


Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.