Yeni Seri İşlemciler Intel i9 Dönemi Başlıyor

Intel i9 işlemclleri için ilk bilgileri görücüye çıktı. İddialar doğruysa Intel'in en iddialı işlemci serisi geliyor. Yeni işlemciler hakkında belli olan detaylar neler?

Yeni Seri İşlemciler Intel i9 Dönemi Başlıyor

İşlemci üreticileri arasında liderliği elinde bulunduran Intel kısa süre önce X86 mimarisine son vereceği haberleriyle gündeme geldi. Daha önce haberlerimizde de yer verdiğimiz konu sonrasında Intel’in asıl amacı da ortaya çıkmış oldu. Markanın X86 mimarisine son verirken bir yandan da yeni nesil işlemcileri üzerinde çalıştığı ortaya çıktı. Markanın yeni seri işlemcilerinin ise Intel i9 modelleri olacağı öğrenildi. Son paylaşılan yeni işlemci tablosuyla beraber ortaya çıkan Intel i9 serisinin özellikleri ise markanın bir hayli yol alacağını gösteriyor. Öyle ki paylaşılan görsellerde yer alan detaylara göre hem çekirdek sayısında bir artış söz konusu hem de hız oranlarda ciddi bir artış söz konusu.

Intel i9 İşlemcileri Beklenenden Hızlı Olacak 

Intel i9 işlemcileri için paylaşılan çizelgeye göre işlemcilerin hızının minimum olarak 3.5 GHz olacağı görülüyor. Bu giriş modelinde yer alacak olan hız değeri olarak gösterilmekte. Bu modelde bile turbo hız teknolojisiyle işlemcilerin 4.0 GHz hızında çalıştığı da görülüyor.

Bunun dışında bir üst modelde ise 4.3 GHz değerinde hız görülüyor. İ9-7820X modeli olarak gösterilen bu modelin ise 4.3 GHz hızında turbo ile 4.5 GHz hızın çıktığı görülüyor. Bunların dışında iki modelin hız değeri ise henüz ne tabloda ne de yapılan açıklamalarda yer aldı. Tüm yeni işlemci modelleri için Intel’in açıklamalarını beklemek gerekecek.   

Intel i9 işlemcller Intel i9 i9 işlemci
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.