Yeni iPad Mini Modelini Bekleyenler İçin Apple'dan Üzücü Haber!

Apple'ın tablet serilerinden birisi olan iPad Mini modelinin artık güncellenmeyeceği ve bu seride sona gelindiği öne sürüldü. iPad Mini ile ilgili iddialar uzun süredir bu modelin yeni versiyonunun çıkarılmamasıyla güçlendi.

Yeni iPad Mini Modelini Bekleyenler İçin Apple'dan Üzücü Haber!

Apple'ın iPad Mini modeli ile ilgili yeni bilgiler ortaya çıktı. iPad Pro modelinin geçtiğimiz yıl sonu güncellenmesi ile birlikte kullanıcıların iPad Mini modelinde de güncelleme beklentisi firma tarafından üzücü haberle sonuçlandı. iPad Mini'nin artık yeni versiyonu piyasaya çıkarılmayacak!

Apple'ın 2012 yılında tablet pazarına sürdüğü cep telefonundan daha büyük ancak normal tablete göre küçük ekran boyutu ile gelen ve o dönem kullanıcıların oldukça ilgisini çeken iPad Mini modelleri, son yıllarda iPhone modellerinin de ekranlarında belirgin boyut artışının ardından rafa kaldırılacak gibi duruyor.

Apple, iPad Mini serisini uzunca zamandır güncellemedi. Firmaya yakın analistlere göre küçük ekran boyutunda iPad Mini modelinin bir güncelleme daha alabileceği belirtilse de Apple'ın düşüncesinin bu durumun tam aksine olduğunu gösteriyor. Apple, iPad Mini modellerinde güncelleme yapmak yerine geliştirdiği son teknoloji ile pazarda bulunan iPad Pro modelinin farklı ekran boyutlu versiyonları ile kullanıcılarının karşısına çıkabileceği öne sürüldü.

iPad Mini modelleri için beklenen durum öncelikle yazılım güncellemesi desteğinin kesilmesi olarak düşünülüyor. Bunun yanında henüz satılmamış olan piyasada iPad Mini modellerinin akıbetinin ne olacağı ise şimdilik bilinmiyor. Bu durum iPad Mini modeline yönelecek olan kullanıcıların bir kez daha düşünmesini sağlayacaktır.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.