Yeni Güncelleme Sonrası Windows 10 Çöktü

Windows 10 işletim sistemi için yayınlanan son güncelleme hataya neden oldu. Windows 10 işletim sisteminde hataya neden olan güncelleme sorunu ne? Microsoft nasıl bir açıklama yaptı?

Yeni Güncelleme Sonrası Windows 10 Çöktü

İşletim sistemi konusunda özellikle bilgisayarlarda kullanılan en yaygın işletim sisteminin Windows 10 işletim sistemi olduğu, son raporlarda da net bir şekilde gözüküyor. Bu kadar çok kullanılmasının nedenlerinden biri olarak Windows’un yeni sürümü ücretsiz olarak yayınlaması gösterilse de aslında bu durumun nedeni Microsoft’un ardı ardına verdiği güncellemeler.

Özellikle son fidye virüslerine karşı Windows 10 işletim sisteminin önemli güncellemeler alması kullanıcıların daha çok bu işletim sistemine yönelmesine neden oluyor. Fakat yayınlanan güncellemelerde de zaman zaman sorunlar yaşanabiliyor. Yaşanan son olayda bu durumun en net örneklerinden biri oldu.

Windows 10 Güncelleme Uyarısı

Bu noktada yeni seri işletim sisteminin son güncellemesinde kritik bir hata ortaya çıktı. Aslında yayınlanmayacak olan güncellemeyi Microsoft’un yanlışlıkla yayınlaması sonrasında kullanıcıların işletim sisteminde çökme sorunlarının gündeme geldiği görülüyor. Birçok kullanıcının yorumlarında işletim sisteminin kullanılmaz hale geldiğinin belirtilmesinden sonra Microsoft tarafından da konu hakkında bir açıklama geldi.

Microsoft tarafından gelen son açıklamaya göre 32 bit sistemler için yayınlanan güncellemenin yanlışlıkla yayınlandığı bu nedenle güncellemenin yüklenmemesi gerektiği belirtildi. Windows sistemlerinde doğrudan çökme sorununa neden olan hatanın giderilmesi içinse Microsoft’un çalışmalarını sıklaştırdığı ve kısa süre sonra bir düzeltme güncellemesi yayınlayacağı açıklandı. Mevcut güncelleme ise geri çekildi.  

windows 10 microsoft windows güncelleme sorunu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.