Yeni Bir Balık Türü Bulundu

Pasifik okyanusunda yeni bir balık türü daha bulundu. Benzerilerinden bir hayli farklı olan balığın özellikleri neler? BAlık nasıl bulundu? işte detaylar.

Yeni Bir Balık Türü Bulundu

Bilim dünyasının her geçen gün biraz daha gelişmesi, her geçen gün saklı kalmış bir bilginin daha ortaya çıkmasına neden oluyor. Genel görüş olarak Dünya’nın hemen her alanında ciddi keşifler yapıldığı düşünülse de yaşanan bilimsel gelişmeler aslında Dünya’nın keşfedilmeyi bekleyen daha birçok gizemi olduğunu ortaya koyuyor. Bu noktada yapılan son araştırmalarda okyanusun en derin bölgelerinde gizli kalmış yeni bir canlı türü ortaya çıkarıldı. Dünya’nın gizemlerinin tükenmediğini gösteren yeni canlı bir balık türü olarak tanımlandı. Yeni bulunan balığın ise yüz detaylarının bulunmaması ise en çok ilgi çeken konu oldu.

Yüzsüz Balık Şaşkınlık Yarattı

Pasifik okyanusunda yapılan araştırmalar sonrasında bulunan balığın 4-5 bin metre derinlikte bulunduğu belirtildi. Bu derece derin bir bölgede yani okyanusun karanlık bölgesi olarak bilinen kısımda bulunan balığın yaklaşık olarak 40 cm olduğu ve sadece burun kısmında çok minik gözlere sahip olduğu belirtiliyor.

Okyanusun karanlık bölgesi olarak adlandırılan bölgede bulunan bir tür olması nedeniyle göz ve benzeri organlarının gelişmediği düşünülen balığın bir ilke imza atmış olmasıyla beraber okyanusun derinliklerinde keşfedilmemiş daha birçok canlı olduğu görüşü de güçlenmeye başladı. Bundan sonra yeni türlerin gelip gelmeyeceği ise merak konusu. Öyle ki şu an için araştırmaları devam ettiği de biliniyor.  

yüzsüz balık gözsüz balık pasifik okyanusu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.