Yaşlanmak Yakın Bir Zamanda Tarihe Karışabilir

Bilim adamlarının tarihte FDA'nın onayı almayı başarabilecek kadar gelişmiş durumdaki ilk yaşlanma yavaşlatma yöntemi içerisinde testlerin ilk aşaması çok başarılı bir şekilde geçti.

Yaşlanmak Yakın Bir Zamanda Tarihe Karışabilir

Bilim adamlarının tarihte FDA'nın onayı almayı başarabilecek kadar gelişmiş durumdaki ilk yaşlanma yavaşlatma yöntemi içerisinde testlerin ilk aşaması çok başarılı bir şekilde geçti. Gerçekleştirilmiş olan testlerde ortalama 76 yaşında bulunan kişilerin vücut zindeliklerinde de çok önemli gelişmeler kaydedilmiş olduğu açıklandı.

Mezenkimal durumdaki  kök hücrelerin donörlerin omur ilikleri içerisinden alınmasıyla uygulanabilmekte olan bu tedavide hücreler direkt bir şekilde yaşlı veyahut hasta kişinin vücudu içerisine enjekte edilmekte. Enjeksiyonun hemen sonrasında ise yaşlı kişinin kırılganlığının azaltılacak olması hedeflenmekte. Yani bu yöntem ile birlikte yaşlanma komple durdurulamasa bile, yaşlı olan kişilerin fazlası ile iyi bir sağlık durumu içinde olmaları sağlanmış oluyor.


Yapılmış olan özel bir açıklamaya bakılır ise 3 aşamalı uzun bir test sürecinin ilk aşaması başarılı bir şekilde sona erdirildi. 1. aşamanın plasebo desteğine sahip olan deneylerinde ise gerçekten tedavi görmekte olan kişilerde çok önemli gelişmelerin görülmüş olduğu açıklandı. Testin 2. aşaması ise çok yakın bir zamanda başlayacak.

2. aşamanın hemen sonrasında çok geniş kapsama sahip bir 3. aşama yapılacak ve sonrasında ise bu tedavi yöntemi, FDA'nın onayını alabilmek amacı ile beklemeye başlamış olacak. Yaşlanmayı biraz daha yavaşlatma ile ilgili çok önemli bir adım olduğunu da söylemek hiç bir şekilde yanlış olmaz.

yaşlanma yaşlanmayı durdurma fda
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.