Yapay Zekaya Sahip Akıllı Kaykay XTND Üretildi Satış İçin Yolda!

Bir süredir Kickstarter üzerinde büyük bir devrim için bağış toplanıyor. XTND akıllı kaykay bir nevi elektrikli kaykayların patlamasıyla ortaya çıkan bir ürün olsa da diğerlerinden farklı efsanevi bir özelliğe sahip olacak.

Yapay Zekaya Sahip Akıllı Kaykay XTND Üretildi Satış İçin Yolda!

Günümüzde elektrikli kaykay konusunda birçok alternatifiniz var. Fakat teknolojiyi bu kadar iç içe koyabilmek ve kullanılabilirliği üst noktalara çekebilmek gerçekten oldukça zor. Bunu başarmak için 100.000 $ bağış bekleyen firmanın ise henüz kampanyası yarı zamanını yeni doldurdu. Şu sıralar toplanmış bağış miktarı ise 115.000 $ üstünde seyrediyor.

Yani bir bakıma Kickstarter üzerinden toplanan bağışla çok yakında dünya çapında satışa sunulacak XTND yapay zeka destekli kaykaylar bizlerle buluşacak. Türkiye'de kaykay kültürünün olmayışı, arazi şartlarının uygun olmaması ve bisiklet ya da kaykay gibi araçlara saygı duyulmaması ürünü Türkiye'de görme ihtimalimizi düşürüyor.

Fakat yurtdışında şimdiden ön siparişlere başlandı ve 999 $ fiyatla satışa sunulacak. Yapay zeka destekli kaykayın müşterilerine sunabileceği en önemli detay yol yardımı oluyor. Yani navigasyon bileşenleriyle çalışan, sürekli kullanılan güzergahları ezberleyen ve bunun hakkında size öneri sunan bir sistem mevcut. Ek olarak yolların eğimlerini ve sürüşe müsait olup olmadığını inceleyerek en iyi rotayı çıkarmayı başarıyor.

Saatte yaklaşık olarak 45 kilometre mesafe kat edebileceğiniz kaykay bu gücü 1.800 W çıkışla sağlıyor. Fakat pil konusunda yalnızca 20 kilometrelik bir sürüş için uygun olduğunu belirtelim. Yani maksimum hızda yarım saat kullanılabiliyor. 99Wh kapasiteye sahip olan pilinin şarj süresi ortalama 1 saat civarında. Okula gidiş gelişlerde ya da işe gidip gelirken kullanılabilecek akıllı kaykay XTND yapay zeka özelliğiyle diğerlerinden sıyrılmayı başarıyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.