Yapay Zeka'nın Oyun Geliştirdiği Açıklandı

Yapay zeka alanı içerisinde yaşanmış olan gelişmeler, bilgisayarların aslında video oyunlarını oynama konusunda iyi bir durumda olduklarını gösteriyordu.

Yapay Zeka'nın Oyun Geliştirdiği Açıklandı

Yapay zeka alanı içerisinde yaşanmış olan gelişmeler, bilgisayarların aslında video oyunlarını oynama konusunda iyi bir durumda olduklarını gösteriyordu. Fakat yeni bir tane  araştırma projesi, yapay zekaların aslında oyun geliştirme konusunda da kullanılabilecek olduğunu göstermekte. Bilim insanları, bir tane  oyunu sadece 2 dakika izledikten sonrasında video oyun motorunu tekrardan canlandırabilme özelliğine sahip bir  tane yapay zeka sistemini geliştirdi.

Georgia Teknoloji Enstitüsü içerisinden araştırmacılar, bir tane 2D video oyununun çerçevelerini inceleyebilme özelliği bulunan ve daha sonrasında tüm oyun altyapısının yeni bir kopyasını inşa edebilme özellikli yapay zeka sistemini oluşturmayı başardı. Yeni geliştirilen yapay zeka sistemi ise grafiklerden oyuncunun hareketlerine kadar her şeyi içerebilecek bir şekilde oyun geliştirebilmekte. Süper Mario isimli  oyunu gözlemlenip geliştirilmiş olan bu sistem, 2 dakikadan çok daha kısa bir zaman oyunu izledikten sonrasında, oyuncunun alacak olduğu yol ve de düşmanlarla gerçekleşen etkileşimler gibi gelecek dönemdeki olayları ön görüp kendi modelini oluşturmayı başardı. Bütün bu işlemleri oyunun koduna erişim sağlamadan, kuramsal durumdaki sinir ağları aracılığı ile gözlemleyip yapabilmekte.

Şimdilik sadece 2D oyunlarda kullanılabilmekte olan bu yapay zeka sistemi  ise Mega Man ve  de Sonic The Hedgehog gibi oyunlar içerisinde de test edilmeye başlandı. Oyun geliştiricilerine iyi bir şekilde yardım etmesi planlanmakta olan bu yapay zeka sisteminin, eknoloji bir takım oyunların çok daha hızlı gelişimini sağlayacak olduğu da düşünülmekte. Yapay zeka sistemi öte yandan oyun geliştirmeye yeni başlamış olanlarda da eğitim maksatlı kullanılabilecek

yapay zeka oyun super mario
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.