Yandex İle Google'da 29 Ekim Tarihini Unutmadı

1998 senesinden bu zamana kadar tatil günlerini ile yıl dönümlerini kutlamak, ünlü olan insanları anmak maksadıyla logosunda değişiklikler gerçekleştiren Google şirketi, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ile ilgili çok özel bir çalışmaya daha imzasını attı.

Yandex İle Google'da 29 Ekim Tarihini Unutmadı

1998 senesinden bu zamana kadar tatil günlerini ile yıl dönümlerini kutlamak, ünlü  olan insanları anmak maksadıyla logosunda değişiklikler gerçekleştiren Google şirketi, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ile ilgili çok özel bir çalışmaya daha imzasını attı.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulmasının 94. yılını kutlayacak olduğumuz bu önemli gün içerisinde Google adresine giriş yapmış olan kullanıcılar, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramına özel bir şekilde hazırlanmış hareketli bir doodle ile karşılaşmaktalar.


Bu kapsam içerisinde 29 Ekim tarihine özel bir tasarıma imza atmış olan öteki internet devi de, Yandex olarak ön plana çıktı. Hazırlanmış olan özel logolara tıklamış bulunan kullanıcılar, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'yla alakalı arama sonuçlarına yönlendirilmekteler.


Cumhuriyet Bayramı ayrıca, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 29 Ekim 1923 tarihi içerisinde Cumhuriyet yönetimini ilan etmesinin anısına her sene 29 Ekim gününde Türkiye ile birlikte Kuzey Kıbrıs’ta kutlanmakta olan bir milli bayramdır.

Cumhuriyet Bayramı’nın kutlanmış olduğu ülkelerde 28 Ekim öğleden sonrasında ve 29 Ekim tam gün olmak üzre  tam bir buçuk gün resmî tatil ilan edilmiştir. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı içerisinde stadyumlarda  çeşitli şenlikler yapılır, akşamları ise geleneksel bir şekilde fener alayları gerçekleştirilir.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu olan Mustafa Kemal Atatürk, Cumhuriyetin 10. senesi kutlamalarının gerçekleştirildiği 29 Ekim 1933 tarihi içerisinde verdiği 10. Senesi Nutku’nda, bu günü da en büyük bayram şeklinde nitelendirmiştir.

google yandex 29 ekim
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.