Yandex Çanakkale Zaferi İçin Özel Hazırlık Yaptı

Ünlü arama motoru Yandex, Çanakkale Zaferi'ni unutmadı. Yandex, 18 Mart günü dolayısıyla özel bir hazırlık yaptı ve anasayfasını Türkiye için değiştirdi. Yandex'in saygılı bu hareketi dikkatlerden kaçmadı.

Yandex Çanakkale Zaferi İçin Özel Hazırlık Yaptı

Bugün bilindiği üzere 18 Mart, Çanakkale Zaferi'nin üzerinden 102.yıl geçmekte ve bugün şehitlerimizi saygıyla anıyoruz.  Bilindiği üzere Birinci Dünya Savaşı'nda yer alan Osmanlı devleti, eski topraklarını kazanmak için girdiği bu savaşta büyük yenilgiler almıştı. Ancak Çanakkale Savaşı, Osmanlı'nın büyük zaferi ile sonuçlanmıştı. Mustafa Kemal Atatürk'ün bir kez daha askeri zekasını gösterdiği bu savaşı Türk milleti kazanmış, İtilaf devletleri Çanakkale Boğazı'nı geçmeyi başaramamışlardı.

Pek çok tüzel kişilik ve sosyal medya kullanıcısı internet portallarından bu anlamlı günü dile getirdiler. 18 Mart dolayısıyla teknoloji dünyasından da bazı özel hazırlıklar var. Bu hazırlıklardan birini de ünlü arama motoru Yandex yaptı.

Yandex, Çanakkale Zaferi'nde askerlerimizin cephede görüntülerini içeren bir görsel hazırlayıp bunu anasayfasına yerleştirdi. Bu hareket Türk teknoloji severler tarafından büyük bir sevgiyle karşılandı. Rusya kökenli arama motoru Yandex'in Birinci Dünya Savaşı zamanında Türkiye'ye karşı Rusya'nın da savaşmış olmasına rağmen böyle bir hareket sergilemesi gerçekten de bağımsız ve tarafsız bir kuruluş olduğunu ispatlar nitelikte.

Öte yandan dünyanın en yaygın kullanılan arama motoru Google, herhangi özel bir hazırlığa yer vermedi.

çanakkale zaferi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.