Yalnızca 24 Saat İçerisinde Korsana Yenildi

Shadow of War isimli oyun yalnızca 24 saat içerisinde korsana yenik düşüp Denuvo kısmında yeni bir rekoru da birlikte getirmiş oldu.

Yalnızca 24 Saat İçerisinde Korsana Yenildi

Shadow of War  isimli oyun yalnızca 24 saat içerisinde korsana yenik düşüp Denuvo kısmında yeni bir rekoru da birlikte getirmiş oldu. Oyuna ait olan DRM koruması 24 saatten çok daha  kısa bir zaman içinde kırıldı ve  de Middle Earth Shadow of War isimli oyunun korsan versiyonu internet üzerine düştü.

Denuvo ise bilmekte olduğunuz gibi son dönemler içerisinde büyük problemler çekiyordu. Mass Effect: Andromeda  oyunu 10 gün sonrasında korsana düşer iken, Resident Evil 7 oyunu ise bir haftadan çok daha kısa bir zaman içinde korsan şekilde internete düşmüş idi.

Bugüne kadarki zaman içerisinde MGS V: Phantom Pain ile birlikte Batman: Arkham Knight ve Rise of the Tomb Raider oyunlarının yanı sıra daha pek çok oyunda kullanılmakta olan Denuvo koruması  ise ilk defa bu şekilde açığı bir fire vermiş bulundu.


Çok fazla güvenilmekte olan bir koruma yönteminin bu şekilde düşmüş olması  ise korsan korumasının aslında ne kadarda gerekli  bir durumda olduğunu bir defa daha sorgulatmış oldu. Bilgisayarlarında SSD disklerine çok büyük  bir zarar verme ihtimali bulunan Denuvo çok uzun zamandan beri tartışılıyordu. Ubisoft şirketi ise DRM korumalarının hiç bir şekilde korsan oyunu engelleyemeyecek olduğunu en sonunda kabul eder iken, The Witcher 3 oyunu ile beraber oyun dünyasına damga vurmuş olan CD Projekt RED şirketi ise ise DRM’nin aslında oyunculara hakaret gibi birşey olduğunu savunmuş idi.

shadow of war denuvo drm
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.