Yakında 4D Bir Kuantum Şifrelemesi Geleceği Açıklandı

Günümüz yaşam koşullarında, şifreleme sistemleri çok büyük bir önem taşımakta. Fakat mesajlaşma uygulamaları içerisinde kullanılmakta olan uçtan uca şifrelemenin teknikleri bile bazı durumlarda yetersiz kalabilmekte.

Yakında 4D Bir Kuantum Şifrelemesi Geleceği Açıklandı

Günümüz yaşam koşullarında, şifreleme sistemleri çok büyük  bir önem taşımakta. Fakat mesajlaşma uygulamaları içerisinde kullanılmakta olan uçtan uca şifrelemenin teknikleri bile bazı durumlarda yetersiz kalabilmekte. Bunun içinse araştırmacılar uzun bir zamandan beri 4D kuantum şifreleme üstünde çalışmaktaydı. Bugünde 4D kuantum şifreleme amacıyla ilk somut adımın atılmış olduğu açıklandı.

İletileri büyük bir güvence altına almak amacıyla 4D kuantum şifreleme ile ilgili sistemini kullanmak, saldırılara daha az olanak sağlamakta bulunan ağları oluşturma konusunda çok büyük bir  önem taşıyacak. Bu  belirtilen sistemin testleri ise laboratuarlarda test edilerek başarıya ulaşıldıktan hemen  sonra, öteki sinyaller ve de hava türbülansı gibi etmenler içerisinde nasıl bir performans sergileyecek olduğu ölçüldü.

Ottawa Üniversitesinin araştırmacıları ise, çatı katında 2 binanın arasında yüksek boyuta sahip kuantum şifreleme ile birlikte bir mesajı başarılı bir şekilde göndermeyi başardılar.

Araştırmacıların, 4D kuantum olan şifrelemeyi dış ortam içerisinde şimdilik 3 kilometrelik  bir alan içerisinde test etti. Fakat bu şifreleme sisteminin günlük yaşamda kullanılması konusunda parazitlerde bir takım olmsuzluklar yaratmakta. Araştırmacılar  ise bir sonraki  gerçekleştireceleri testlerini 5.6 kilometrelik bir bir mesafeden yapacak olduklarını daha sonrasında ise bu testleri dışarıda ve de zeminde yapacak olduklarını dile getirmekte. 

kuantum şifreleme 4d kuantum şifreleme
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.