Xperia Ear'den Giyilebilir Teknolojide Yapay Zeka Atılımı

Sony, cihaz kullanıcıları için programladığı sanal asistanını, kulağına fısıldatacak yeni bir cihaz üretmek için çalışmalara başladı

Xperia Ear'den Giyilebilir Teknolojide Yapay Zeka Atılımı

Teknolojinin Japonya ayağı Sony, asistan hizmetini kulağa getirecek yeni bir cihaz için kolları sıvadı. Xperia Ear adını vereceğini duyurduğu ve yapay zekaya sahip olacak olan bu cihaz, kullanıcısının direk kulağına hitap edecek. Xperia Ear adındaki bu cihaz kullanıcısı onu kulağına taktığı an kablosuz bağlantı sağlayarak telefona bu bilgiyi iletiyor. Kulak içi şeklinde olan ve ve sadece kulağın tekine takılan Xperia Ear, daha sonra telefona gelen mesajlar aramalar gibi bir çok özelliği kullanıcısının kulağına dışarıya duyulmayacak şekilde söylüyor. Yapay zekayı biraz daha geliştiren bu durum Sony için teknolojide çığır açmak anlamına geliyor.


Cihaz, içinde bulunan bir program aracılığıyla hava durumu, randevular, sosyal medya mesajları, kaçırılan aramalar ve kullanıcının belirleyeceği diğer özel olayları mail ve son dakika haberleri gibi durumları sahibine aktarıyor.


İOS'ta bulunan Siri gibi sesli komutlara da uyum sağlayan ve kullanıcısının isteklerine yanıt ve çözüm veren bu yapay zekaya sahip Xperia Ear, sesli olarak söylenen ve günümüzde 'Dikte Mesaj' olarak adlandırılan sözlü ifadeleri de yazılı hale çevirebilme özelliğini içinde barındıracak.
Bluetooth kulaklığından daha kibar ama kulak içi kulaklıktan daha kaba olacağı söylenen Xperia Ear'ın zamanla kulak içine girecek kadar küçülmesi beklenirken, öncelik bu teknolojik cihazın yapımının son bulması.

Xperia Ear
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.