Xiaomi'ye Ait Olan X1 Modeli Sızdırıldı

Bugünler içerisinde Xiaomi şirketinin yeni telefon X serisi içerisinden X1 modeline ait konsept görsellerinin sızdırıldığı görüldü. X1 modeline ait cihazın tasarımında Mi Note ile birlikte Redmi ve Mi serilerinden bir takım izler görülüyor.

Xiaomi'ye Ait Olan X1 Modeli Sızdırıldı

Bugünler içerisinde Xiaomi şirketinin yeni telefon X serisi içerisinden X1 modeline ait konsept görsellerinin sızdırıldığı görüldü. X1 modeline ait cihazın tasarımında Mi Note ile birlikte Redmi ve  Mi serilerinden bir takım izler görülüyor.

Xiaomi X1 modelinin ön tasarımında yalnızca kavisli ekran değil, çerçevesiz olan tasarımı kullanıp çok gelişmiş bir tasarıma da sahip gözüküyor. Öte yandan 3 tane sanal düğmede bu modelde iptal edilmiş. Model içerisinde VR cam ile birleştirilebilme özelliği olan 2160 × 1080 çözünürlüğe sahip 5.5 inçlik bir ekran kullanılmış. Tam ekran sebebi ile model içerisinde optik zoom yapabilmekte olan 21 megapiksellik 2 ön kamera ekran içerisine bütünleşik bir şekilde yerleştirilmiş. Modelin alt bölümünde ise çerçevesiz bir dizayn benimsenmiş ancak ekranın altındaki küçük bir alan hiç bir şekilde kullanılmamış.

Fakat iPhone 8 modeline göre ise  tasarım açısından bakıldığında, en azından boşlukları komple boşa harcamadan kullanmış. Model içerisinde arka kısımda 2 arka kamera ve de parmak izinin tarayıcısı yer alıyor. 2 tane arka kamera, ön 2 kamerayı benimsemiş olan 3 kat optik yakınlaştırmayı desteklemekte bulunan 34MP'lik lensler kullanılacağı belirtilmiş. Panoramik  olan fotoğrafları çekmek amacı ile VR’yi de kullanabiliyor olacak.

Performans tarafında ise, Xiaomi X1 modeli Snapdragon 845 olan bir işlemci ve 6GB'lık bir Ram ile karşımıza çıkacak. Ancak bugün yeni bir tane daha Xiaomi telefonunun ekran görüntüleri sızdırıldı. Şirketin bu yeni telefonu ise Snapdragon 660 olan bir işlemci tarafından desteklenmekte ve 6 inçlik 2K bir ekranı kullanacak olduğu gösteriliyor. 20 MP'lik ve de 16 MP'lik şeklinde çift arka kameralar, Android 7.1.1 sürümünü çalıştırmakta olan 4.150 mAh'lık batarya ile beraber gelecek.

xiaomi xiaomi x1 mi note
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.