Xiaomi'nin de Android One Programına Katılacağı Açıklandı

Google şirketinin, Kaliforniya'da gerçekleştirmiş olduğu I/O 2014 etkinliği kapsamında duyurusunu yapmış olduğu Android One isimli platformu, referans bir Android arayüzünü ve de üst seviyedeki güncelleme desteğini uygun fiyata sahip durumdaki akıllı telefonlarla buluşturuyor.

Xiaomi'nin de Android One Programına Katılacağı Açıklandı

Google şirketinin, Kaliforniya'da gerçekleştirmiş olduğu I/O 2014 etkinliği kapsamında duyurusunu yapmış olduğu Android One isimli platformu, referans  bir Android arayüzünü ve  de üst seviyedeki güncelleme desteğini uygun fiyata sahip durumdaki akıllı telefonlarla buluşturuyor.

Ülkemize ilk önce Android Day etkinliği kapsamında tanıtımı yapılan General Mobile 4G modeliyle giriş yapmış olan Android One ile ilgili hazırlıklarını devam ettiren bir başka üreticininde, son dönemlerdeki parlayan yıldızlarından Xiaomi  firması olduğu ortaya çıkmış oldu.


Xiaomi A1 şeklinde isimlendirilen ve de yazılımı Google firmasının tarafından hazırlanmış olan bir Android One cihazı olarak karşımıza çıkacağı iddia edilen bu akıllı telefonun, bugüne kadarki süre içerisinde programa dahil edilen cihazların tam tersine 5.5 inçlik bir Full HD çözünürlük sunabilen ekrana ve de arka kısmında 2 kameraya ev sahipliğini yapması beklenmekte.

Mi Box isimli Android TV gibi ürünleri ile ilgili olarak daha öncesinde Google ile beraber değişik projelere imzasını atmış olan Xiaomi firmasının, A1  isimli modelini kendi anavatanından olan Çin'in tam tersine öteki ülkelerde yer alan kullanıcılarla buluşturması da beklenmekte.

Çünkü, Google  firmasının servislerine erişim sağlanamamakta olan Çin içerisinde Android One programı kapsamında yer alan bir  tane akıllı telefonu satışa çıkartmak, hiç bir şekilde mantıklı bir karar olmayacaktır. Bir takım kaynaklar da, Xiaomi firmasının bu proje ile ilgili geçtiğimiz ay duyurusunu yapmış olduğu Mi 5X 
 isimli modelini baz almış olduğunu iddia etmekte.

 

google xiaomi android one
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.