Xiaomi Şirketi Yeni Bir Alt Şirketini Duyurdu

Çin asıllı teknoloji devlerinden biri olan Xiaomi'nin hali hazırda bulunan Oppo ve de Vivo'ya benzeyen bir alt marka çıkartacak olduğu söylentileri mevcut.

Xiaomi Şirketi Yeni Bir Alt Şirketini Duyurdu

Çin asıllı teknoloji devlerinden biri olan Xiaomi'nin hali hazırda bulunan Oppo ve de Vivo'ya benzeyen bir alt marka çıkartacak olduğu söylentileri mevcut. Lanmi şeklinde isimlendirilecek bu markanın ilk  çıkartacağı telefonu da iPhone 7 Plus modeli ile  OnePlus 5  modelinin karışımından yapılacak Lanmi X1 modeli olacak.

Detaylar daha şimdilik çok kısıtlı olsa bile Çin'den gelmiş olan yeni bir tane rapor firmanını gelecek planlarına da ışık tutabilmiş bir halde.
 
Çin'e ait olan sosyal medya platformlarından Weibo'da yer alan bir tane gönderi, kurulacak bu alt markanın tam olarak ''Lanmi'' şeklinde isimlendirilecek olduğunu ortaya koymakta ki bu ise ''mavi pirinç'' anlamına geliyor. Görünüşe bakılır ise yeni oluşturulmuş olan alt marka altından çıkartılacak ilk akıllı telefona ise Lanmi X1 ismi verilmesi planlanıyor.
 
Lanmi X1 modelinin Redmi Pro 2 modelinin yerini alacak olduğuna yönelik bazı iddialar olsa bile bunun hiç bir şekilde gerçeği yansıtmamış olduğu da düşünülüyor. Fakat benzeyen teknik özelliklere de sahip durumda olabilirler.

Raporlara göre ise, Lanmi X1  modeli her bir tanesinin 4 tane varyantı bulunan 2 model ile gelecek. İlk çıkacak model 2160 x 1080 piksellik bir çözünürlüğe sahip olarak 5.5 inçlik özel bir ekrana sahip şekilde karşımıza çıkacak. Snapdragon 660 olan bir işlemci ile güçlendirilecek  bu akıllı telefonda 64GB'lık veyahut 128GBl'lık bir depolama alanın yer alacak olduğu söyleniyor. Cihaz içerisinde öte yandan 4GB'lık ya da 6GB'lık bir RAM bulunacak.

Öteki modelinde 1920 x 1080 piksellik bir çözünürlüğe sahip 5.5 inç büyüklüğünde bir ekranla geleceği belirtilmiş. Snapdragon 660 olan işlemci ile güçlendirileceği belirtilen cihazın depolama  ile ilgili konfigürasyonu aynı olacak. Her 2 tane modelin ise çift arka kamera ile gelecek olduğunu belirtmekte yarar var..

xiaomi oppo lanmi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.