Xiaomi MIUI 9 Arayüz Güncellemesi Bölünmüş Ekran Fonksiyonu İle Geliyor

Çin'li teknoloji devi Xiaomi'nin mobil cihazlarında kullandığı arayüz olan MIUI, alacağı yeni güncelleme ile kullanıcıların uzun süredir merakla beklediği bölünmüş ekran fonksiyonunu da beraberinde getirecek.

Xiaomi MIUI 9 Arayüz Güncellemesi Bölünmüş Ekran Fonksiyonu İle Geliyor

Cep telefonu pazarının Asya kanadının liderlerinden birisi olarak bilinen Xiaomi, mobil akıllı telefon modellerinin geliştirilmesinin yanında bu ürünlerinde kullandığı arayüz sistemi üzerinde de çalışmalarına devam ediyor.

Geçtiğimiz Şubat ayında MIUI 8.2 arayüz güncellemesinin dağıtımını yapan Xiaomi, kullanıcılarından oldukça fazla olumlu eleştiriler almıştı. Firmanın prensip edindiği müşteri memnuniyeti ve iletişimi bir sonraki MIUI güncellemesinde kullanıcıların eğilimine göre yeni birtakım özellikler geliştirmek için kullanıcı odaklı yaptığı anketten uzun süredir merakla beklenen özellik çıktı. MIUI 9 güncellemesi ile kullanıcıların en çok istediği özellik ise bölünmüş arayüzü fonksiyonu olarak değerleme sonucunda ortaya çıktı.

7000'den fazla Xiaomi kullanıcısının değerlendirdiği ankette kullanıcıların %80'inden fazlası bölünmüş arayüzü fonksiyonu özelliğini yeni güncellemede görmek istediklerini belirtti.

Xiaomi, firmaya yakın geliştiricilerine gönderdiği maille birlikte bu özelliğin MIUI 9 güncellemesi ile geleceğine eksin gözüyle bakılıyor. Maillerde MIUI 9 güncellemesinde bölünmüş ekran fonksiyonu ile ilgili bilgiler de yer aldı.

xiaomi miui 9 arayüz güncelleme

Xiaomi firması daha önceden yeni arayüz güncellemesini 2017 yılının son 6 ayında dağıtacağını belirtmişti.  MIUI 9 arayüz güncellemesini Xiaomi'nin Android 7.0 ve üzeri işletim sistemini kullanan cihazlar için uyumlu olacağı ayrıca belirtildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.