Xiaomi Mi 6 Modelinde Kulaklık Girişine Veda Nedenini Açıkladı

Apple'ın son amiral gemisi olan iPhone 7 modelinde 3.5mm kulaklık girişinin kaldırılmasının ardından Çin'li Xiaomi markası da Mi 6 modelinde kulaklık girişine yer vermeyeceğini belirtti.

Xiaomi Mi 6 Modelinde Kulaklık Girişine Veda Nedenini Açıkladı

iPhone 7 ile başlayan kulaklık girişinin devre dışı bırakılma furyasına Xiaomi'de Mi 6 modeliyle katıldı. Xiaomi'nin neden Mi 6 modeli ile birlikte bu girişi kaldırdığı ise merak konusu olurken firmadan konu ile ilgili açıklama geldi.

Xiaomi kanadından kulaklık girişinin kaldırılması ile ilgili gelen açıklamada akıllı telefonlar gibi bütünleşik cihazlar için alan konusunun çok önemli olduğu ve küçücük bir kulaklık girişi gibi bir alanın bile cihazda etkisi azımsanmayacak kadar alan yaratacağı belirtildi. Kulaklık girişinin kaldırılmasıyla batarya gibi daha büyük batarya gibi parçalara yer verilebildiği belirtilirken USB Type-C üzerinden ses aktarımının yaygınlaştığını ve yüksek kalitede ses kalitesi bu girişle kullanıcılara sunulabildiği aktarıldı.

Xiaomi Mi 6 modeli de bir önceki Xiaomi modeli gibi 5.15 inç ekran boyutu ile üretildi. Mi 5 modelinde 3000 mAh batarya kullanılırken yeni amiral gemi olan Mi 6 modelinde 3350 mAh batarya kapasitesine yer verilmiş.

Aynı zamanda her ne kadar Xiaomi Mi 6 modelinin su ve toza karşı IP68 koruma sertifikası bulunmamasına rağmen 3.5mm kulaklık girişinin kaldırılmasıyla birlikte cihazın su sıçramalarına karşı daha dayanıklı olacağı düşünülüyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.