Xiaomi, Hedefi yükselti

Bir süredir Amazon'un yer aldığı akıllı hoparlör piyasasına Apple'ın arkasından Xiaomi'de katıldı. Xiaomi bugün mi 5X ve Hem Ucuz Hem Yetenekli: Xiaomi mi AI Speaker!

Xiaomi, Hedefi yükselti

 

Her Xiaomi modelinde olduğu şeklinde şirketin akıllı hoparlörü de oldukça kaliteli bir malzemeyi uygun bir fiyatla kullanıcıya sunuyor.

Tasarım olarak mütevazı ve şık bir görünüme sahip olan hoparlörün üst kısmında LED aydınlatma ve denetim butonları yer ediniyor.

 

3 tane hoparlör yerleştirilen mi AI Speaker da, 360 derecelik ses yönlendirici ana hoparlör alt bölümde içeriyor. Diğer iki hoparlör ise yanlara konumlandırılmış durumda.

Cihazda ses algılama konusu ise özenle çalışılmış. 6 tane mikrofon konumlandırılan mi AI Speaker, 16 metreden sesinizi idraklayıp tepki verebiliyor.

 

Doğal olarak bunu yapabilmesi için cihazda bir de asistanın yer alması gerekiyor. Kullanıcı ile mesajşim kurabilen akıllı hoparlör, sizi sabahları uyandırabiliyor, hava durumunu söyleyebiliyor yahut gün içerisinde yapacaklarınızı size hatırlatabiliyor.

Bluetooth, DLNA veya WiFi ile cihaza bağlanmanız mümkünken cihaz ise WiFi ile kendi internet bağlantısını gerçekleştiriyor.

 

Cihazın fiyatı ise 44 dolar olarak belirlenmiş durumda. Kabaca bir çeviri ile yaklaşık 150 – 160 liraya tekabül eden Xiaomi mi AI Speaker maalesef ilk etapta sadece Çin pazarında satışa sunulacak. Devasa yükseklikte satış rakamları beklenilen aletin global pazarda ne zaman satışa çıkacağı ise bilinmezliğini koruyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.