Xbox One X Konsluna Ait Türkiye Fiyatı Çok Can Yakacak

Microsoft şirketi, 2 ay önce düzenlenmiş olan E3 2017 fuarı kapsamında yaptığı etkinlik dahilinde, bugüne kadar üretilmiş en küçük ve de en güçlü durumdaki Xbox One olarak tanıtımı yapılan yeni oyun konsollarından Xbox One X'in resmi tanıtımını gerçekleştirmişti.

Xbox One X Konsluna Ait Türkiye Fiyatı Çok Can Yakacak

Microsoft şirketi, 2 ay önce düzenlenmiş olan E3 2017 fuarı kapsamında yaptığı etkinlik dahilinde, bugüne kadar üretilmiş en küçük ve  de en güçlü durumdaki Xbox One olarak tanıtımı yapılan yeni oyun konsollarından Xbox One X'in resmi tanıtımını gerçekleştirmişti.

Project Scorpio adını yaşatma konusunda  istekli durumdaki Microsoft şirketi konsolun özel bir  tane versiyonu üzerinde çalışma sürdürdüğünü ve cihazın 7 Kasım tarihinde bütün dünya ile aynı zamanda Türkiye'de satışa çıkartılacak olduğunu da açıklamıştı.

Bugün ise  tasarımsal anlamda bir takım küçük değişikliklere ev sahipliği yapmakta bulunan Xbox One X Project Scorpio Edition isimli modelinin  resmi duyurusunu yapan Microsoft şirketi, etkinlikten sonra cihazın Türkiye'deki satış fiyatını resmen açıkladı.

Microsoft şirketinin tarafından dünya üzerindeki en güçlü konsolu şeklinde lanse edilmiş olan Xbox One X Project Scorpio Edition  isimli modeli, ülkemizde tam 2899 Türk Lirası tutarındaki fiyat etiketi ile firmanın kendisine ait internet mağazası üstünden ön siparişe açılmış oldu.

Yeşil renge sahip dikey bir şekilde yazılmış Project Scorpio yazısını taşımakta olan ve Xbox One X modeliyle arasında donanımsal bir şekilde herhangi bir fark olmadığı belirtilen bu oyun konsolu, yalnızca siyah renkteki  seçeneği ile karşımıza çıkar iken standart versiyon içerisinde yer almamakta olan dokulu yüzeyi sayesinde dikkatleri çekmeyi başarmış durumda.

Teknik özelliklerini kısa bir şekilde bir hatırlamak gerekir ise, AMD'nin geliştirmiş olduğu 2.3 GHz hızı ile çalışan 8 çekirdekli bir  tane işlemciden ve de 6 TFLOPS gücü olan bir grafik biriminden güç almakta bulunan konsol, 12 GB'lık  bir GDDR5 RAM ve de 1 TB'dan başlamakta bulunan depolama kapasiteleriyle beraber karşımıza çıkmakta.

microsoft xbox one x project scorpio
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.