Xbox One Konsoluyla Alakalı Çok Önemli Açıklamalar Yapıldı

Japonya içerisinde açıklanmış olan rakamlar Microsoft şirketinin Xbox One konsolu ve de türevlerini satma ile ilgili ne denli başarısız bir durumda olduğunu gözler önüne sermiş oldu denilebilir.

Xbox One Konsoluyla Alakalı Çok Önemli Açıklamalar Yapıldı

Japonya içerisinde açıklanmış olan rakamlar Microsoft şirketinin Xbox One  konsolu ve de türevlerini satma ile ilgili ne denli başarısız bir durumda olduğunu gözler önüne sermiş oldu denilebilir. Haftada yaklaşık bir şekilde 50 tane Xbox One S konsolu satabilmekte olan Microsoft şirketi, haftalık  olarak 20,000 tane satış yapan Nintendo Switch konsolu ve de  PlayStation 4 Pro konsolu ile yarışabilecek bir halde değil.

Bunun ise bir yan etkisi şeklinde Japonya’da üretilmiş olan oyunların konsolda piyasaya çıkartılmaması durumu yaşanmakta. Xbox isimli markasının başında bulunan isimlerden Phil Spencer ise, Play-Asia’ya yapmış olduğu bir röportaj içerisinde bu tarzdaki oyunların Xbox One isimli ailesi içinde hazırlanmasını istemekte olduklarını lakin bunu başaramamış olduklarını belirtti.


Bugün ortaya çıkmış olan bazı haberler de Microsoft şirketinin aslında bu şekilde bir niyeti bulunmadığını ve Japon üretimi olan oyunlar ile ilgili yeteri kadar  bir destek sağlamamış olduğunu iddia etti. NIS America tarafından yapılmış olan açıklama içerisinde; ''Dürüst bir şekilde konuşmak gerekir ise Microsoft şirketinin bu konuya yaklaşımı çokta doğru ve de destek maksatlı değil. Microsoft şirketi için Japonların oyunları halen fazlası ile yeni bir pazar şeklinde görülmekte ve ne kadar bir başarı elde etmiş oldukları hiç bir şekilde  umursanmamakta.'' şeklindeki cümleleri kullanıldı.

NIS America platformunun başında yer alan isimlerden Takuro Yamashita öte yandan Microsoft şirketine yeni teklifler ile devamlı bir şekilde gittiklerini lakin ne yazık ki istenmekte olan yönde bir tepkiyle karşılaşmamış olduklarını da sözlerine ilave etti.

xbox one microsoft japonya
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.