Xbox One Konsoluna Fare Ve Klavye Desteği Geleceği Açıklandı

Microsoft şirketinin yetkili adlarından bir tanesi olan Mike Ybarra, Xbox One konsolu için klavye ve de fare desteğinin yakın bir zamanda gelecek olduğunu açıkladı.

Xbox One Konsoluna Fare Ve Klavye Desteği Geleceği Açıklandı

Microsoft şirketinin yetkili adlarından bir tanesi olan Mike Ybarra, Xbox One konsolu  için klavye ve de fare desteğinin yakın bir zamanda gelecek olduğunu açıkladı.

Konsol sahiplerine  kuşkusuzki en zor oynanmış olan oyunlar FPS ve de  strateji tarzında yer alan yapımlardır. Zira bu oyunlarda farenin sağlamış olduğu avantaj ve  de kontrol basitliğini hiçbir kontrolcünün sağlaması olanaklı değildir. Her ne kadarda bir takım konsol oyuncuları analogların farenin yerini alabilecek olduğunu dile getirseler bile bu fazlasıyla uzak bir ihtimal şeklinde karşımıza çıkmakta. Gerek Xbox One konsolu, gerekse de PS4 konsolu için türlü klavye fare kombinasyonları yer almakta. Lakin bunlar ise 3. parti geliştiricilerin tarafından üretildiğinden dolayı oyunlarda çeşitli problemlere sebep olabilmekte.

Microsoft şirketi 2015 senesinde Xbox One modeli için resmi bir şekilde klavye ve  de fare desteğinin geleceğini doğrulamış idi. Bunun sayesinde evimizde kullanmış olduğumuz klavye ve de fareyi direkt bir şekilde Xbox One konsoluna bağlayıp kullanabilecektik. Bu  aslında bir anlamda konsollarda yer alan FPS ve  de strateji oyunlarında karşılaşılmış olan zorlukları da ortadan kaldırmış olacak.

Lakin aradan geçmiş olan 2 senelik bir zaman dilimine rağmen halen beklenen destek  hiç bir şekilde gelmedi. Konu ile alakalı olarak önemli açıklamalarda yer alan Xbox ve de  Windows kısmı kurumsal başkan yardımcısı görevindeki Mike Ybarra, Xbox One konsoluna klavye ve  de fare desteğinin çok daha kısa bir zaman içinde gelecek olduğunu belirtti.

microsoft xbox one klavye ve mouse
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.