Winklevoss İkiz Kardeşlerin Bitcoin Milyarderi Oldukları Açıklandı

Winklevoss ikiz kardeşler, dünya üzerindeki en meşhur yatırımcılarından bir tanesi. İkiliyi eğerki hatırlarsanız daha önceki dönem içerisinde Facebook davası ile beraber tanışmıştık.

Winklevoss İkiz Kardeşlerin Bitcoin Milyarderi Oldukları Açıklandı

Winklevoss ikiz kardeşler, dünya üzerindeki en meşhur yatırımcılarından bir tanesi. İkiliyi eğerki hatırlarsanız daha önceki dönem içerisinde Facebook davası ile beraber tanışmıştık. Uzun bir zamandır Bitcoin ve de kripto paralarla alakalı olarak yatırım ve de girişimler gerçekleştiren ikiz kardeşler, 2013 senesi içerisinde almış oldukları 11 milyon dolar tutarındaki Bitcoin sayesinde şu an içerisinde dünyanın ilk ''bilinmekte olan'' Bitcoin milyarderi olarak ön plana çıktılar.

Cameron ve de  Tyler Winklevoss, 2013 senesi içerisinde 11 milyon dolar tutarında bir ödeme yaparak dolaşımda bulunan Bitcoin’lerin %1‘lik bir kısmını satın almıştı. Bugün itibari ile 1 Bitcoin fiyatı 11.800 dolar seviyelerine kadar ilerlediği için, ikiz kardeşler resmi bir şekilde Bitcoin milyarderi olmuş oldular.

İkiliyi daha önceki dönem içerisinde meşhur Facebook davası kapsamında da görmüştük. Mark Zuckerberg‘ün ortaya sunduğu fikirlerini çalıp Facebook ismine sahip olan sosyal medya sitesini kurmuş olduğunu iddia etmekte ikili, dava sonrasında  ise 65 milyon dolar tutarında çok büyük bir tazminat almıştı.

Bitcoin ismine sahip olan kripto parayı ''altından çok daha iyi'' ifadeleri ile tanımlamakta olan ikiz kardeşler, Bitcoin ve de kripto paralar ile alakalı olan pek çok özel girişimin içerisinde aktif bir şekilde yer almakta.

winklevoss bitcoin milyarder
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.