Windows XP İçin Önemli Güncelleme Haberi

Desteği kesilen Windows XP işletim sistemi için yeni bir güncelleme haberi verildi. Son fidye virüsülerine karşı yayınlanan güncellemenin detayları neler? Güncelleme hangi sürümler için geçerli?

Windows XP İçin Önemli Güncelleme Haberi

Son dönemde tüm dünya genelinde soruna neden olan WannaCrypt fidye virüsünden daha önce bahsetmiştik. Hatta şimdilerde gündem olan virüs için son olarak BTK başkanı bile açıklamalarda bulunmuştu. Yapılan açıklamalarda işletim sistemlerinin en son güncellemelerine mutlaka yükseltilmesi gerektiği böylelikle güvenlik açıklarının kapatılacağına da vurgu yapılmıştı.

Windows 10 gibi yeni seri işletim sistemleri içinde zaten WannaCrypt virüsüne karşı güncellemeler yayınlandı. Fakat bunun dışında güncelleme desteği kesilen işletim sistemlerinde de konuya ilişkin yeni adımlar atılmaya başlandı. Son olarak Windows XP için sevindirici bir haber geldi. Microsoft’un kararına göre desteği biten Windows XP yeni güncelleme alıyor.

Windows XP Güncellemesinin Detayları Neler?

Aslında XP işletim sistemi Microsoft’un en sevilen işletim sistemi serilerinden biri olsa da çok uzun süre önce fişi çekilmiş bir işletim sistemi. Yayınlandığı andan bu yana hatırı sayılır kullanıcı rakamına ulaşmayı başaran işletim sisteminin desteğinin kesilmesinden sonra ise beklentilerden farklı olarak hala XP kullanan kullanıcı sayısının ciddi oranlarda olması Microsoft’u harekete geçirdi.

Eski işletim sistemi kullanan kullanıcılar için WannaCrypt fidye virüsü nedeniyle yeni bir güvenlik güncellemesi yayınlandı. Eski sürüm Windows serileri içinde yayınlanan güncellemeyle beraber fidye virüsüne karşı yeni önlemlerde alınmış oldu. Microsoft’un bundan sonra ise eski sistemler için güncellemelerine devam etmeyeceği düşünülüyor.

Windows XP Windows XP güncelleme fidye virüsü güncellemesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.