Windows Phone Can Çekişiyor Pazar Payı Yüzde 0'a Yaklaştı!

Windows, PC platformunda her ne kadar lider olsada bu başarıyı mobil platformda yakalayamadı. Elimize ulaşan bilgilere göre Windows Phone kullanım oranları büyük bir hızla düşmeye devam ediyor.

Windows Phone Can Çekişiyor Pazar Payı Yüzde 0'a Yaklaştı!

Dünyanın en ünlü işletim sistemlerinden olan Windows, kuşkusuz PC dünyasının olmazsa olmazı. Ancak akıllı telefon dünyasında Windows'un tarihe gömülmek üzere olduğunu söyleyebiliriz. Windows Phone kullanım oranları giderek inanılmaz bir hızla düşüyor.

Windows Phone kullanım oranları şuan da çok düştü. Bunun bir numaralı sebebi platformu kullananların fonksiyon olarak çok kısıtlı kalmaları ve Android kullanan birine göre gerçekten de eksik bir deneyim yaşamaları. Zaten Microsoft, daha önce yaptığı bir açıklamayla da akıllı telefon alanında yenildiklerini ifade etmişti. 

Özellikle yazılım güncellemeleri, güvenlik gibi endişeleri bulunan pek çok kullanıcı da artık Microsoft Windows Phone kullanmıyor. Son günlerde Norveç ve daha pek çok ülkede resmi kurumlar dahi Microsoft'un aleyhine kararlar aldılar.

NOKİA DA ARTIK MİCROSOFT İLE BERABER DEĞİL

Ünlü akıllı telefon üreticilerinden Nokia, uzun bir zamandır Microsoft ile beraber Lumia çatısı altında birleşmişti ve Lumia serisi telefonlar piyasaya sürülüyordu ancak Nokia artık farklı bir platform için mücadele ediyor. Haliyle Microsoft'un elinin iyice kuvvetsizleştiğini söyleyebiliriz. 

windows phone kullanım oranları windows telefon alınır mı windows akıllı telefonlar nasıldır
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
gjhjghjghj     2017-01-26 en ıyısı windows bu cıhazlar cok hızlı
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.