Windows Movie Maker'ın Yerini Story Remix Alıyor

Şimdiye kadar tüm Windows sürümlerinde işlevini yerine getirerek kullanıcılara video düzenleme programı ihtiyacı yaşatmayan Movie Maker tarih oluyor. Windows Movie Maker yerine artık Story Remix kullanılmaya başlanacak.

Windows Movie Maker'ın Yerini Story Remix Alıyor

Bu sene düzenlenen Microsoft Build ciddi devrimsel değişimlerin temelini yaratmayı başarıyor. Özellikle Windows 10 güncellemeleri, tasarımı ve yeni binary uyumluluğu ile tüm platformları ortak bir tekele toplamayı başaracak. Windows kullanıcıları hem PC hem de mobil cihazlarından diledikleri gibi kullanabilecekleri bir işletim sistemine sahip olacaklar.

Movie Maker günümüz gelişimlerine güncellenmektense yeni bir uygulamayla değiştiriliyor. Şu sıralar halen daha devam eden geliştirme işlemleri ise bize müthiş seçenekler sunacak. Video düzenleme dışında müzik ve görsel düzenlemelerini yapabileceğiz. Bunu bulut sistemi ve Drive optimizasyonu sayesinde hem Windows hem de Android üzerinden kullanmak mümkün olacak. Hatta Build konferansında Apple için iOS uyumluluğunun geleceği belirtildi.

Devrimsel değişikliklerin ciddi anlamda karşımıza çıktığı konferansta Windows Story Remix çıkış tarihi içinse 2017 sonu gösteriliyor. Muhtemelen diğer binary optimizasyonlarıyla beraber geliştirici etkinliğine özel güncellemeyle sunulacak.

3D yazıcılarla uyumlu olarak gelen Story Remix ise Printer üzerinden tasarılarınızı basmak için müthiş bir arayüz sağlayacak. Üstelik 3 boyutlu tasarımlara yönelik çalışmalarınızı bireysel ve video üzerinden düzenlemenize olanak tanıyacak. Film ve video yapımları için Windows Story Remix 2017 yılının en dikkat çekici güncellemesi olarak karşımıza çıkacağa benziyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.