Windows Movie Maker'in Çok Büyük Tehlike Saçtığı Açıklandı

Microsoft şirketinin tarafından içinde Live Mail ve de Movie Maker gibi yazılımların bulunduğu Windows Essential 2012 isimli paketi emekliye ayrılmış idi.

Windows Movie Maker'in Çok Büyük Tehlike Saçtığı Açıklandı

Microsoft şirketinin tarafından içinde Live Mail ve de Movie Maker gibi yazılımların bulunduğu Windows Essential 2012  isimli paketi emekliye ayrılmış idi. Hem indirme imkanının hem ise desteğin bitirildiği bu yazılımlarda kullanıcılar farklı kaynaklara yönelmek mecburiyetinde kaldı. Özellikle de farklı kaynaklardan indirilmiş olan Windows Movie Maker  aslında dolandırıcılar için yeni bir araç durumuna geldi.

Bilmekte olduğunuz üzere yazılımların orijinal durumdaki kaynakları dışından indirilebilmesi her zaman için bir risk oluşturabilmekte. Öte taraftan, orijinal kaynak ise bir yazılımı emekliye ayırdığı zaman maalesef kullanıcıların farklı bir şansı kalmamakta. Hal bu şekilde olunca arama motorları üstünden alternatifler aranmakta ve de mecburen indirilmekte. Aynı durum  ise Windows videoları düzenleme yazılımı içinde geçerli bir durumda.

Arama motorları içerisinde üst sıralarda çıkmış olan ve  de www.windows-movie-maker.org ismi gibi kuşkuya çok az bir şekilde yer bırakan websitelerin indirmiş olduğunuz yazılımı kurup çalıştırdığınız zamanda  işler değişmekte. Yasal olan bir deneme sürümü şeklinde açtığınız uygulama sizden tam bir sürüm için 30 dolar istemekte ve de projenizi her kaydetmeye çalışmakta olduğunuz da para isteğinde bulunuluyor. Sonuç olarak  ise emeğiniz ve de paranız adeta çöp olmakta.

Gerçek olarak Movie Maker için hiçbir  şekilde alternatif bulunmadığının altını çizmekte yarar var. Microsoft şirketi kesin olarak Windows Essential 2012 ya da içinde yer alan yazılımlar için bir resmi ya da alternatif bir bağlantı sağlamamakta. Şu anda Windows 10 işletim sistemi kullanıcılarının ise yeni bir video oluşturma aracı olan Story Remix’e yönelmekten farklı çaresi bulunmuyor. Tabii ki farklı firmalara ait olan alternatiflerin de yer aldığını unutmamak gerekli.

windows movie maker microsoft
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.