Windows İle Mac'teki Outlook Komple Değişecek

Microsoft şirketi, Windows ile Mac işletim sistemleri için Outlook yazılımı içerisinde çok önemli bir tasarım değişikliğini yapmak üzre yeniden kollarını sıvadı.

Windows İle Mac'teki Outlook Komple Değişecek

Microsoft şirketi, Windows ile Mac işletim sistemleri için Outlook yazılımı içerisinde çok önemli bir tasarım değişikliğini yapmak üzre yeniden kollarını sıvadı. İlk önce geçmiş olduğumuz ay yapılan Ignite konferansı kapsamında bir ön gösterimi yapılmış olan yazılımla ilgili maksat kullanıcıların deneyimini çok daha basit bir duruma getirmek.

Yapılacak olan tasarım değişikliklerinin iOS işletim sistemle ilgili Outlook ile fazlasıyla benzerlikler göstermekte olduğunu söylemek olanaklı. Tek sıralı bir şerit ve  çok daha küçük varsayılan komutların bulunduğu gözlenirken karmaşıklık ise çok daha azaltılmış. Bunun sayesinde kullanıcıların e-posta yazılımını çok daha basitlikle kullanması sağlanmakta.

Yeni bir özelleştirilebilir şeritin sayesinde kullanıcılar tam olarak hangi tuşları görmeyi istediğini de ayarlayabiliyor olacak. Kısaca söylemek gerekirse en sık kullanmakta olduğunuz görevlere uygun bir e-posta arayüzünü de  kendiniz için oluşturmuş bir durumda olacaksınız. Sol taraftaki gezinme paneli de birden çok hesap amacıyla hızlı  bir erişim sağlıyor olacak.

Mac işletim sistemi için arama ve de takvim bölümlerine çeşitli geliştirmeler yapılmış. Arama  çok daha hızlı ve çok verimli bir durumda olacakken, yazılımın sağ üst kısmına yerleştirilecek basitçe keşfedilmesi de sağlanmış olacak. Takvim ise planlarınızı  çok daha iyi yönetmeniz amacıyla çok kolay bir arayüze geçmiş olacak. Öte yandan, trackpad sayesinde kaydırma yapıp mesajları silme veyahut e-postalara bir  tablo ekleme gibi çeşitli yeniliklerinde yolda olduğu belirtilmiş.

Bu  bahsedilen değişikliklerin yürürlüğe tam olarak  ne zaman girecek olduğu ise şu anda tamamen  belirsiz.  Outlook üzerindeki yeniliklerinin ilk önce Office 365 abonelerine sunulacak olması, daha sonra ise Office 2019 güncellemesi ile birlikte dağıtılması beklenmekte.

windows mac outlook
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.