Windows güncellemeleri AMD sistemleri çökertti..

Meltdown ve Spectre felaketinden sonra Microsoft, Windows 7, 8.1 ve 10 için güvenlik güncellemeleri yayınlamıştı. Görünüşe göre bu güncellemeleri yükleyen bazı AMD kullanıcıları, sistemlerinin boot edemedi. Sosyal medyada bu konuyla ilgili şikayetler var. Microsoft ne yaptı? Durum ne olacak?

 Windows güncellemeleri AMD sistemleri çökertti..

Son bir iki gündür, AMD kullanıcıları bilgisayarlarının Windows güncellemelerinden sonra açılmadığını ve Windows logosundan sonra sistemlerinin donduğunu dile getirdi. Bu sorunun üstesinden gelmek için bilgisayarlarıfabrika ayarlarına geri döndürmek gerekiyor. Formatla bu işi çözenler var. Tabii ki tüm her şey uçuyor.


MELTDOWN VE SPECTRE'YE KARŞI GÜVENLİK ÖNLEMLERİ NEDİR? NASIL KORUNABİLİRSİNİZ?
GÜNCELLEMELER ASKIYA ALINDI

Yazılım devi Microsoft ise sorumluluğun AMD'de olduğunu ve AMD sistemler için güncellemelerin askıya alındığını belirtti. Şirket yaptığı açıklamada, konuyla ilgili araştırmayı tamamladıklarını, bazı AMD işlemcilerin güncellemeler için daha önceden Microsoft'a sunulan dokümantasyona uymadığını vurguladı.

Microsoft'un AMD sistemler için güncellemeleri dondurması radikal bir adım. Önyükleme hatası böylece olmuyor, ancak bu sistemler halen Spectre ve Meltdown'a karşı savunmasız durumda. Microsoft ve AMD sorunu çözmek için birlikte çalışıyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.