Windows 7 Satışları Durduruldu

Microsoft, Windows 7 işletim sistemiyle ilgili Windows 7 Professional ve Windows 8.1 lisanslarının satışını durdurduğunu açıkladı.

Windows 7 Satışları Durduruldu

OEM satışı yapan firmalara yönelik olarak başlatılan uygulama kapsamında, OEM satışı yapan firmaların bundan böyle Windows 7 Professional ve Windows 8.1 işletim sistemi ile bilgisayar satması mümkün olmayacak. Ancak, daha önce stokta bulunan ve bu sürümlere ait işletim sistemlerini barındıran bilgisayarların satışı devam edebilecek. 

Microsoft'un bu kararı esasen yeni değil, yaklaşık 1 yıl kadar önce bahsi geçen bu sürümlerle yeni bilgisayarların satışının yapılamayacağı konusunda açıklama yapılmış ve OEM satıcılarına 1 yıl süre tanınmıştı. Sürenin dolmasının ardından stoklara yeni eklenecek olan bilgisayarların Windows 10 sürümü ile birlikte satılabileceği belirtildi. 

Ürünlerde bu işletim sistemlerinin satışının durdurulması, esasen desteğin de kesilmesi anlamına gelmiyor. Bu karardan son kullanıcı, yani tüketici esasen etkilenmeyecek ancak yeni bilgisayar almak isteyen tüketiciler, artık Windows 10 işletim sistemine sahip bilgisayarlar alabilecek. 

Windows 7 Professional ve Windows 8.1 sürümlerine ilişkin desteğin ise 2020 yılına kadar devam edeceği, bu tarihten sonra ise tarihin tozlu sayfalarında yerini alacağı belirtildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.