Windows 7 Kullananların Arttığı Steam Tarafından Açıklandı

Steam platformunun tarafından sunulmuş olan Ekim ayına ait durumdaki kullanıcı istatistikleri çok fazla şaşırttı.

Windows 7 Kullananların Arttığı Steam Tarafından Açıklandı

Steam platformunun tarafından sunulmuş olan Ekim ayına ait durumdaki kullanıcı istatistikleri  çok fazla şaşırttı. Windows 10 isimli işletim sisteminin payının yükselmiş olması beklenirken yükselmesini sürdüren Windows 7 işletim sistemi oldu.

Ekim ayının raporuna bakıldığı zaman, Windows 10 işletim sisteminin 64-bit payı %17.38 seviyesinde gerileyip %28.23 seviyesini gördü. Öte taraftan, Windows 7 işletim sisteminin 64 bit sürümü de %22.59 yükseli ile %63.60 seviyesine çıkmayı başarmış durumda. Pekala, bu ani  durumdaki değişimin nedeni ne mi?

Aynı rapor içerisinde, en fazla kullanılan dil şeklinde Basitleştirilmiş Çince %26.83 yükselme gösterip %56.37 seviyelerine kadar ulaşmış. Bu  bahsi geçen kullanıcıların büyük bölümünün Windows 7 işletim sistemini kullanıyor olması, işletim sisteminin yükselişi konusunda etken şeklinde düşünülmekte. Çin asıllı kullanıcı sayısının artması, İngilizce’de de  %13.40 puanlık bir düşüşe neden olmuş.

Steam cephesi içerisinde konuyla alakalı olarak herhangi bir yorumda yapılmış değil. Rapor  çok detaylı incelendiği zamanda cevaplar zaten açık bir şekilde  karşımıza çıkmakta diyebiliriz. Burada yer alan Windows 7  işletim sistemi ve  de Çinli kullanıcı sayılarının artması komple PlayerUnknown’s Battlegrounds yani kısaca PUBG isimli yapım nedeni ile gerçekleşmiş halde.

Bütün rekorlarını alt üst etmeyi başarmış olan PUBG  isimli oyun istemeden bile olsa tekrar Steam üstünde bazı dengelerin değişmesini başarmışa benzemekte.

steam windows pubg
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.