Windows 10'u da Kandırdılar

iPhone X modeli ile beraber kullanıma sunulmuş olan yüz tanıma sistemi Face ID‘nin değişik insanları görmüş olduğunda bile telefonu açması çok büyük bir tedirginliğe ve de güvenlik endişesine sebep olurken bir güvenlik araştırma firması, Microsoft şirketinin Windows 10 ile sunmuş olduğu yüz kilidinin çok daha güvenli bir durumda olduğunu açıkladı.

Windows 10'u da Kandırdılar

iPhone X modeli  ile beraber kullanıma sunulmuş olan yüz tanıma sistemi Face ID‘nin değişik insanları görmüş olduğunda bile telefonu açması çok büyük  bir tedirginliğe ve de güvenlik endişesine sebep olurken bir güvenlik araştırma firması, Microsoft şirketinin Windows 10 ile sunmuş olduğu yüz kilidinin çok daha güvenli  bir durumda olduğunu açıkladı.

Windows Hello ile kullanıcılara sunulan yüz kilidini test eden Alman SYSS firması güvenlik araştırmacıları, Windows 10 işletim sisteminin eski sürümlerini çalıştıran bilgisayarlarda yüz kilidini kandırmayı başardılar.

Windows 10 yıl dönümü güncellemesinin yüklü olduğu Surface Pro 4 ile gerçekleştirilen test sonucunda cihazın yüz kilidi fotoğraf ile açılıyor. Bu güvenlik açığı her sürümde çalışmasa da, güncelleme yüklemeyen büyük bir kitle olmasının binlerce cihazın bu risk ile karşı karşıya kaldığını gözler önüne serdiği ve açığın diğer sürümlere uyarlanabileceği dile getiriliyor.

 


Ancak, Windows 10’un yüz kilidini kandırmanın şu aşamada Face ID kadar kolay olmadığını belirtmeliyiz. Zira, araştırmacılar test sırasında kullandıkları fotoğraf üzerinde birtakım değişiklikler gerçekleştirdiler.

Bu kapsamda Windows Hello özelliğini kullananlara, belirli aralıklarla bu özelliği kapatıp tekrar aktif ederek taranan görüntülerinin yenilenmesini sağlamaları öneriliyor. Bunun yanı sıra açığın Microsoft’a bildirildiği ve henüz geri dönüş alınmadığı paylaşılan diğer bilgiler arasında yer alıyor.

iphone x windows face id
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.