Windows 10 S Güncellemesi WhatsApp'ı, Windows Store'a Getirdi

Windows Store son dönemlerde ilgi gören birçok aplikasyonu bünyesine katmayı başardı. Microsoft yeni geliştirdiği Windows 10 S ile tabuları yıkacak. Yalnızca Windows Store üzerinde bulunan resmi uygulamaları kullanmaya olanak sağlayan işletim sistemi sürümü sebebiyle teknoloji devleri Windows Store'da yer almayı sürdürüyor.

Windows 10 S Güncellemesi WhatsApp'ı, Windows Store'a Getirdi

Geçtiğimiz haftalarda iTunes, sonrasında ise Spotify markette karşımıza çıkmıştı. Şimdi ise masaüstü versiyonuyla Whatsapp Desktop Windows Store üzerinde listelenmiş biçimde karşımıza çıkıyor. Fakat öncelikle 'Yıldönümü Güncellemesini'' almayan Windows kullanıcılarının bundan yararlanmayacağını ifade edelim. 200 MB civarı bir aplikasyon olan Whatsapp Desktop sadece Windows güncellemesiyle sürümü 14316.0 olan cihazlarda kullanılabilecek.

Windows Store'a gelen Whatsapp Desktop indirmek için uygun görünmüyor. Daha doğrusu henüz Windows 10 kullanıcılarına optimize edilip sunulmuş değil. Ancak listelere girmesinden ötürü oluşan yoğun ilginin herkes farkında olduğundan dolayı kısa sürede indirme işlevi gelecektir.

An itibariyle Desktop Bridge ile Desktop sürümünü kullanan Whatsapp kullanıcılarının Windows Store'dan indirdikleri sürümle herhangi bir ekstra özelliğe kavuşmayacaklarını belirtmeliyiz. Yinede Microsoft cephesinden yapılacak olan uygulamanın tüm güncelleştirmeleri ilk alacak aplikasyonlardan birisi olacağını söylemek gerekiyor.

Dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması Whatsapp Desktop versiyonu ile Windows kullanıcılarına resmi olarak sunulmuş oluyor. Önümüzdeki günlerde iTunes, Spotify ve Whatsapp sonrasında hangi uygulamaların Store ile karşımıza çıkacağına bahisler ise açılmaya başlandı. Windows 10 S içinse çok daha fazla talep beklendiği aşikâr.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.