Windows 10 Oyun Modu Resmi Olarak Tanıtıldı

Son zamanlarda oyuncuları bir hayli heyecanlandıran Windows 10 oyun modu hususunda gerekli testlere başlandı ve resmi merciilerce özellik hakkında çalışma yapıldığı doğrulandı.

Windows 10 Oyun Modu Resmi Olarak Tanıtıldı

Bilindiği üzere PC oyunculuğu şu sıralar zor bir dönemden geçiyor. Bunun bir numaralı sebebi özellikle Türkiye'de bilgisayar fiyatlarının eskisine göre oldukça el yakması. Ancak Microsoft, PC oyuncularının yüzünü bir nebze güldürebilecek yeni bir teknoloji üzerinde çalıştığının duyurusunu resmen yaptı. Peki o çalışma nedir?

WİNDOWS 10 OYUN MODU !

Windows 10 oyun modu hususunda bir sürediri internet sitelerinde haberler dolaşıyordu ancak bunlar kesin haberler değildi çünkü Microsoft henüz resmi bir açıklama yapmamıştı. İşte şimdi bu iddialar Microsoft tarafından yapılan açıklama sayesinde netlik kazandı. Microsoft gerçekten de böyle bir oyun modu üzerinde çalışmakta ve hatta yakın bir zamanda oyuncuların beğenisine de sunulabilir.

Windows  10 oyun modu özelliği, kullanıcıların oyun oynarken daha fazla performans almalarına yarayacak. Gerek arka planda çalışan uygulamalar, gerekse uyumluluk hususunda performans iyileştirmeleri yapılıyor. Özelliğin temel çalışma prensibi, GPU ve CPU'nun yani grafik kartının ve işlemcinin tamamen oyuna odaklanmasını sağlamak ve bu sayede adeta konsollar gibi tam performans çalışabilmesine neden olabilmek.

windows 10 oyun modu windows 10 oyun modu ne işe yarıyor windows 10 game mode işe yarıyor mu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.