Windows 10 Mobil yükselişe mi geçiyor

Akıllı telefon pazarında birçok marka her geçen gün yenilikler sunarken Windows Mobile ötede duruyordu.

Windows 10 Mobil yükselişe mi geçiyor

AdDublex’in açıkladığı rapora göre Windows Mobil atağa geçecek gibi görünüyor.

Nokia’nın akıllı telefon piyasasına ayak uyduramayışı Windows cephesinde çalışmaları hızlandırmıştı. Fakat yeni işletim sistemiyle gelen Windows 10 Mobile, geçtiğimiz aylara göre tırmanışa doğru gidiyor görünüyor.

AdDublex raporuna göre, Windows 10 Mobil, kullanıcılar tarafından ilgi görmeye başladı ve satış rakamları dikkatten kaçmayacak oranda artışa geçti.

Bir önceki ay kullanım oranı yüzde 11.9 olan Windows 10 Mobil, artık yüzde 14'e çıktı. Buna ek oalrak da, Windows 10 Mobil kullanıcıların yüzde 52.4'ü de  Anniversary Update'e terfi etmiş.

Söz konusu büyümeyle birlikte, Windows’un lideri Windows Phone 8.1. olarak gözüküyor. Yüzde 77.3'lük kullanım oranıyla pastadan en büyük payı alan 8.1'i, 10 Mobile izliyor. Ardından Windows Phone 8.0 yüzde 6.7 ile gelirken, yüzde 1.9'la Windows Phone 7.x son sırada yer alıyor.

AdDuplex, Windows 10 Mobile kullanan cihazları listelediğinde, Lumia 550, Lumia 640 ve Lumia 535'le en çok Windows 10 Mobil kullanan telefon modelleri olduğunu da gözler önüne serdi.

 

 

 

windows10mobile teknoloji
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.