Windows 10 İşletim Sistemi İçin Beklenen O Özellik Gelecek

Microsoft şirketi, Windows 10 işletim sisteminin kullanıcılarına daha sonraki özel bir güncelleme ile sunacak olduğu Sets isimli özelliğini resmen duyurdu.

Windows 10 İşletim Sistemi İçin Beklenen O Özellik Gelecek

Microsoft şirketi, Windows 10 işletim sisteminin kullanıcılarına daha sonraki özel bir güncelleme ile sunacak olduğu Sets isimli özelliğini resmen duyurdu. Sets özelliği sayesinde aynı web tarayıcılarında değişik sekmeler açmış olduğunuz gibi uygulamaları türlü sekmelere gruplama imkanını da elde etmiş olacaksınız.

Başlangıç aşamasında Evrensel Windows Uygulamaları (UWP) ile çalışacağı açıklanan özellik pencereler arasında kaybolmamanız ve de uygulamaların elinizin altında bulunması konusunda fazlası ile yararlı bir özellik olacak gibi gözükmekte. Örnek olarak; bir pencereyi çalışmakta bulunduğunuz bir proje için, bir başka pencereyi ise çalışmakta bulunduğunuz başka proje için düzenlemeniz olanaklı.

Firmanın ayrıca Sets adının değişebilecek olduğunu söylediğini de belirtme konusunda bi yarar görmekteyiz. Birkaç hafta içinde Windows Insider kullanıcıları için sunulacak olduğu duyurulan bu yeni özelliğin, bütün kullanıcıların kullanımına ise Mart ayında gelecek olan özellik güncellemesi ile  beraber getirilmesi planlanmakta. Bu esnada daha Microsoft şirketi yapmadan önce buna çok daha benzeyen bir özelliğin Stardock şirketinin tarafından geliştirilmiş olan Groupy isimli uygulaması ile sağlanmış olduğunu da not şeklinde düşmekte bir yarar görmekteyiz. 

Microsoft şirketi Windows 10 işletim sisteminin kullanımını arttırmak amacı ile değişik bir takım yenilikler ve de güncellemeler yapmaya devam ediyor.

microsoft windows 10 sets
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.