Wildlands İçin Şok Şikayet

Ghost Recon Wildlands oyunu hakkında resmi bir şikayette bulunuldu. Şikayette bulunan ise Bolivya... Sebebi ise oyunun Bolivya'yı yanlış tanıtıyor oluşu.

Wildlands İçin Şok Şikayet

Oyunlar günümüzde artık daha geniş bir kitleye hitap ediyor. Bilgisayar oyunlarında oldukça sevilen bir seri olan Ghost Recon serisi, Tom Clancy's bünyesinde bir idol olarak çalışmalarını sürdürmekte. Ubisoft tarafından kontrol altına alınan seri, yeni oyunları ile karşımıza çıkmakta. Son olarak Ghost Recon Wildlands oyunu ile ilgili çalışmalara başlanmış ve oyunun 7 Mart 2017'de resmen satışta olacağı bilgisi aktarılmıştı. İşte oyunun çıkmasına günler kala şok bazı şikayetler gündeme geldi.

Ghost Recon Wildlands oyunundan Bolivya hükümetinin rahatsız olduğu ve oyunun engellenmesi için çalışmalara başladığı bilgisine ulaşıldı. Bolivya hükümeti, Ghost Recon Wildlands oyununun ülkelerine zarar verdiğini düşünüyor. Peki bunun gerekçesi olarak neyi gösteriyorlar ? Bilindiği üzere Ghost Recon Wildlands oyunu bir FPS oyunu ve özel kuvvet askerleri temsil ediyoruz. Sahip olduğumuz askeri ekip ile çeşitli operasyonlar yapıyoruz. Ghost Recon Wildlands oyununda Ubisoft kurgu olarak Bolivya sınırlarını seçmiş yani coğrafi özellikler ve diğer bazı noktalardan oyunun Bolivya sınırlarında geçtiğini tahmin ediyoruz. Ve oyunda bulunan uyuşturucu çeteleri kurgusal devleti ele geçirmiş vaziyette. Oyun Ubisoft tarafından Bolivya ile çok bağdaştığı için Bolivya'nın itirazı da burada başlıyor. Bolivya, kendi devletlerinin uyuşturucu tacirlerine, çetelerine karşı sanki acizmiş gibi gösterildiğinin altını çiziyor. Bu noktada Bolivya, ilk şikayetini Ubisoft'un Paris'te bulunmakta olan merkezine yaptı. Bakalım herhangi bir sonuç çıkacak mı?

Bu arada elimize ulaşan bir bilgiye göre Ubisoft, Bolivya'nın şikayetine cevap verdi ; Cevapta Ubisoft, bunun bir kurgu olduğunu yani gerçeklik payı aramamaları gerektiğini ifade ederek sanata saygı duyulmasını istedi. 

 

ubisoft wildlands bolivya
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.