WikiLeaks'a Göre CIA Tüm Windows İşletim Sistemli Bilgisayarları İzliyor

Microsoft tarafından piyasaya sürülen Windows işletim sistemi dünyanın çok büyük bir çoğunluğunun ortak tercihidir. Fakat son haberler Windows kullanıcıları için iyi yönde değil. Keza Wikileaks yaptığı açıklamalarla bu kez CIA cephesinden gizli belgeleri ortaya çıkardı. Buna göre tüm Windows bilgisayarlar izleniyor.

WikiLeaks'a Göre CIA Tüm Windows İşletim Sistemli Bilgisayarları İzliyor

Gerçek anlamda ABD menşei iki kurumun böyle bir anlaşmaya varmasının ne kadar mümkün olabileceği tartışma konusu oluyor. Hatta birçok açıdan bakıldığında Windows kullanıcılarının bu duruma göstereceği muazzam tepki böyle bir şeyin olamayacağının kanıtı gibi düşünülüyor. Fakat Wikileaks şimdiye kadar sunduğu belgelerle asılsız hiçbir paylaşımda bulunmadı.

Windows sürümleri izleniyor açıklamasını yapan Wikileaks için CIA tarafından herhangi bir yalanlama ya da açıklama gelmedi. Aynı durum Microsoft cephesinde de yaşanıyor. Söz konusu durumla ilgili sessizlik sürüyor. Wikileaks ise bunun nasıl olduğuyla ilgili bilgileri paylaşmaya devam ediyor. İlk kez Windows XP ile başlayan kullanıcıları kayıt altına alma durumu Windows Vista, Windows 7, Windows 8, 8.1, Windows 10 ile devam etmiş. Şu sıralar bu projenin ismi CIA tarafından Athena olarak adlandırılıyormuş.

Açıklanan diğer veriler arasında Athena programı dahilinde olan Windows bilgisayarlara veri transferinin açık olduğunu, tüm belgelerin kullanımda olduğunu ve hareketlerin kayıt altında tutulduğunu öğrenmiş bulunuyoruz. Windows 7 için netsvcs işlemiyle çalışırken Windows 8 ve 8.1 için yine aynı ismi kullanarak bilgisayarınızda yer ediniyor. Windows 10 içinse NetworkService ismiyle karşımıza çıkıyor. Kapatılsa dahi farklı isimle virüs programlarını devre dışı bırakarak gizlice çalışmayı sürdürüyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.