WhatsApp'ta Yer Alan Mühim Açık Korkuttu !

WhatsApp'ta bulunan önemli açık kullanıcıları panikletiyor. WhatsApp ile ilgili İsrailli bir güvenlik şirketinin yayınladığı bilgiler teknoloji gündemini sarsacak cinsten. WhatsApp'da mühim bir güvenlik açığı keşfedildi.

WhatsApp'ta Yer Alan Mühim Açık Korkuttu !

Günümüzün en popüler mesajlaşma uygulamalarından WhatsApp'ta çok önemli bir açığın keşfedildiği öğrenildi. Bilindiği üzere WhatsApp bir süredir uçtan uca şifreleme güvenlik sistemi ile karşımızda. Bu sistem sayesinde bir kişi ile yaptığınız görüşmeleri, gönderdiğiniz belgeleri karşınızdaki kişi hariç kimse göremiyor. Buna WhatsApp dahil. Ancak Yunan güvenlik şirketi Check Point, bunun esasen böyle olmadığını, WhatsApp'ta uçtan uca şifrelemenin kolay bir biçimde devre dışı bırakılabildiğini söyledi.

Bunun için Check Point, bilgilerine erişmek istediği kişiye özel kodlar içeren , resim dosyasına benzeyen bir dosya gönderiyor. Söz konusu dosya hemen karşı tarafın telefonuna inmediği için ilk olarak karşı tarafından indirme butonuna tıklaması gerekiyor. İşte indirmeye tıkladığında da zararlı kod hemen uçtan uca şifrelemeyi deaktif hale getiriyor ve böylelikle hesap saldırılara karşı tamamen güvensiz pozisyonda kalıyor.

AÇIK 2015'TEN BERİ VARDI !

Söz konusu açık ile ilgili Check Point; Açığın 2015 yılından beri söz konusu olduğunu, açığa WhatsApp'ın internet sürümünün neden olduğunu ifade etti.

 

whatsapp teknoloji
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.